Utopia World

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Kompleksi i madh ndodhet në zonën e Kargicak, vetëm 5 km nga qyteti antik i Syedra dhe 15 km në lindje të vendpushimit popullor të Alanya. Pajisjet lokale mund të gjenden në Mahmutlar, i cili është afërsisht 5 km nga hoteli, dhe taksitë janë të disponueshme në hyrje të hotelit. Aeroporti Gazipaşa është rreth 25 km larg dhe Aeroporti i Antalias është rreth 145 km larg.
Objektet
Fshati i pushimeve është ndërtuar në vitin 2007. Kompleksi përfshin gjithsej 559 dhoma. Janë gjithsej 312 vila/shtëpi. Në kompleks, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet e sipërme të akomodimit mund të arrihen me ashensor. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Aksesi në internet pa tel (me pagesë) është i disponueshëm për mysafirët në vendet publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në fshatin e pushimeve janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Baza e kompleksit përmban një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në kompleks përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e akomodimit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë shërbimin e kujdesit të fëmijëve, ndihmë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Përveç kësaj, ofrohet një transferim. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, kuzhine dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Krevatet janë të disponueshme për udhëtarët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamën e gjerë të aktiviteteve sportive të ofruara në fshatin e pushimeve, për shembull çiklizëm/çiklistë malore, tenis, volejboll dhe basketboll. Mysafirët në kompleks mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si ski jet, lundrim me varkë, kanoe dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me banane dhe zhytje. Kompleksi gjithashtu u ofron entuziastëve të sportit një gamë të gjerë aktivitetesh në ambiente të mbyllura, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta, gjimnastikë, gjimnastikë dhe hendboll. Akomodimi ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, talasoterapi, aplikacione Ayurveda dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë muzikë live, një disko dhe një klub për fëmijë.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Stafi është gjithashtu i lumtur për të ofruar kuzhinë të veçantë diete. Fshati i pushimeve ofron gjithashtu snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për udhëtarët. Kompleksi ofron pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në kompleks pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,