Turan Prince World

From

Duration

Tour Type

 • Rreth Turan Prince World
 • Vendndodhja
  Ky hotel plazhi miqësor për familjet ndodhet vetëm 500 m nga qendra e Kızılağaç, ku mysafirët do të gjejnë një sërë restorantesh, bare, bare, klube dhe dyqane. Manavgat dhe stacioni i tij i autobusëve janë afërsisht 13 km nga fshati i pushimeve, qyteti antik i Side është 15 km larg dhe Alanya 47 km larg. Ky rajon është padyshim një nga pjesët më të bukura të vendit, i vendosur pranë detit dhe plazheve me rërë të artë, si dhe vendeve me interes, si Ujëvara e Manavgatit (16 km) dhe Diga e Manavgatit (22 km). Hoteli ndodhet rreth 75 km nga aeroporti ndërkombëtar i Antalias.
 • Objektet
  Fshati i pushimeve është ndërtuar në vitin 1993. Vizitorët janë të mirëpritur në kompleksin, i cili ka gjithsej 686 dhoma. Janë gjithsej 58 vila/shtëpi. Në akomodim, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet e sipërme të kompleksit mund të arrihen me ashensor. Pajisjet përfshijnë një kasafortë. Qasja në internet pa tel në vende publike (pa pagesë shtesë) i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në fshatin e pushimeve janë një restorant, një zonë ngrënieje, një dhomë mëngjesi, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Baza e kompleksit përmban një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, sallon, kuzhine dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevatet janë të disponueshme për udhëtarët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Një telefon, një TV, një radio dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Pajisjet në banjo përfshijnë një dush. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Në fshatin e pushimeve ofrohen një sërë aktivitetesh sportive, si tenis, bocce, volejboll plazhi, volejboll, basketboll, golf i çmendur dhe gjuajtje me hark, ose me pagesë, çiklizëm/çiklizëm malor. Me aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë me banane, kanoe, lundrim, katamara dhe zhytje, adhuruesit e sporteve ujore do të kenë shumë mundësi për të zgjedhur. Kompleksi ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, shigjeta, gjimnastikë dhe hendboll, ose me pagesë, bilardo. Ofrohen një sërë objektesh Wellness, të tilla si një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell, “addData”:}. Për një tarifë, të ftuarit mund të përfitojnë gjithashtu nga një spa, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Enët vegjetariane dhe ushqimet e fëmijëve mund të përgatiten sipas kërkesës. Akomodimi gjithashtu ofron snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për udhëtarët. Zgjedhja e pijeve përfshin pije pa alkool dhe pije alkoolike.
 • Pagesa
  Në kompleks pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,