TUI BLUE Side

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Kompleksi spa ndodhet në një plazh të gjatë me rërë, i cili shkon për milje dhe arrin në gadishullin ku ndodhet qyteti i vjetër historik Side, afërsisht 8 km larg. Pajisjet lokale, me restorante, bare dhe dyqane, janë afër në Kumkoy dhe transporti lokal është i disponueshëm në pragun e derës me lidhje me qytetet e afërta. Tërheqjet në Side përfshijnë amfiteatrin, muzeun dhe Tempullin e Apollonit. Ujëvarat Manavgat janë afërsisht 13 km nga vendpushimi i klubit dhe amfiteatri Aspendos është rreth 18 km larg. Aeroporti i Antalias është afërsisht 50 km nga hoteli.
Objektet
Hoteli është ndërtuar në vitin 2009. Mysafirët mund të ndihen si në shtëpinë e tyre në një nga 237 dhomat. Katet e sipërme të akomodimit mund të arrihen me ashensor. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në zonat publike i lejon udhëtarët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës në dispozicion në ndërmarrje janë një restorant, një zonë ngrënieje dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Ekziston edhe një kopsht. Objektet shtesë në hotel përfshijnë një dhomë TV. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e akomodimit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë asistencë mjekësore, një shërbim lavanderie dhe një floktar. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave për të eksploruar zonën përreth.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner dhe nje tualet. Karakteristikat themelore të shumicës së dhomave përfshijnë një ballkon. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Dhomat kanë një krevat king size dhe një divan krevat. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Mund të kërkohet shtretër shtesë. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi shtojnë komoditetin e pushimeve. Në secilën nga dhomat vendosen pantofla. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh dhe bathrobes janë dhënë për përdorim të përditshëm. Ndërtesa ofron dhoma jo duhanpirëse.
Sport/Argëtim
Hoteli ka një pishinë dhe një pishinë të brendshme. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Mysafirët mund të shijojnë një sërë pijesh freskuese në barin pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamën e gjerë të aktiviteteve sportive të ofruara në akomodim, për shembull çiklizëm/çiklist në mal, tenis, bocce, volejboll plazhi, volejboll dhe ecje nordike. Institucioni gjithashtu u ofron entuziastëve të sportit një gamë të gjerë aktivitetesh në ambiente të mbyllura, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta, joga dhe gjimnastikë. Hoteli ofron një sërë shërbimesh në zonën e Wellness, të tilla si një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie dhe një dhomë me diell, dhe me një tarifë shtesë, trajtime masazhi. Udhëtarët mund të shijojnë muzikë live në mbrëmje.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Gjithashtu është e mundur të porosisni mëngjes. Snacks mund të jenë të gëzuar në strehim. Gatimi në shfaqje është një tërheqje e veçantë. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në ndërmarrje pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,