Spice Hotel & Spa

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Ky hotel ndodhet në plazhin e gjatë me rërë të hollë të Belekut në Antalia. Është vetëm 1 km nga qendra e qytetit të Belek dhe 40 km larg nga qendra e qytetit të Antalias dhe është 35 km larg nga Aeroporti Ndërkombëtar i Antalias.
Objektet
Ky hotel është ndërtuar në vitin 2007. Udhëtarët janë të mirëpritur në objektin, i cili ka gjithsej 546 dhoma. Dhomat janë të vendosura në pallatin kryesor ose në një nga 42 pallatet ngjitur. Janë gjithsej 61 vila/shtëpi. Në akomodim, mysafirët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale janë të arritshme nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet me valë (pa pagesë shtesë) është në dispozicion për udhëtarët në zonat publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një kafene, një bar dhe një pijetore. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Baza e themelimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV, një sallë lojrash dhe një bibliotekë. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e hotelit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Përveç kësaj, ofrohet një transferim.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Mysafirët mund të shijojnë një gjumë të mirë në krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Karakteristika të tjera përfshijnë qasje në internet, një telefon, një TV dhe WiFi. Në secilën nga dhomat vendosen pantofla. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat kanë një dush dhe një vaskë. Për përdorim të përditshëm ofrohen tharëse flokësh dhe pasqyrë koti. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Ndërtesa ofron dhoma familjare, dhoma jo duhanpirëse dhe dhoma për pirjen e duhanit.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Shezlonget dhe cadra dielli janë ideale për relaksim. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Bar pranë pishinës shërben një përzgjedhje të pijeve freskuese. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamën e gjerë të aktiviteteve sportive të ofruara në akomodim, për shembull tenis, volejboll plazhi, volejboll, basketboll, golf dhe gjuajtje me hark. Udhëtarët në hotel mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh për sportet ujore, të tilla si kanoe, katamaran dhe aquafit, ose me pagesë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë banane dhe lundrim. Institucioni ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull palestër, pingpong, shigjeta, joga, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo dhe bowling. Akomodimi ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një sallon bukurie, ose me pagesë, trajtime masazhi, aplikime Ayurveda dhe një dhomë me diell. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Snacks mund të jenë të gëzuar në hotel. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Ndërtesa ofron pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në akomodim pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: American Express, VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,