Selectum Family Resort Side

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  Ky hotel ndodhet direkt pranë plazhit të madh me rërë të Kizilagac. Manavgat dhe qyteti i vogël i Side janë më pak se 15 km larg dhe u ofrojnë vizitorëve dyqane dhe vende argëtimi të panumërta. Koha e transferimit për në aeroportin e Antalias është rreth 45 minuta me makinë.
 • Objektet
  Ky hotel është ndërtuar në vitin 2003. Ndërtesa me ajër të kondicionuar përbëhet nga gjithsej 1030 dhoma. Në akomodim, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihen me ashensor. Pajisjet përfshijnë një tualet, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për mysafirët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Objektet tregtare janë gjithashtu në dispozicion. Baza e themelimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e hotelit. Udhëtarët mund të përdorin gjithashtu ambientet e magazinimit të biçikletave. Shërbimet shtesë përfshijnë një shërbim të kujdesit për fëmijët, ndihmë mjekësore, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave për të eksploruar zonën përreth.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Dhomat e shtruara me qilim kanë një krevat dopio ose një krevat divan. Pajisje të tjera të rezervuara përfshijnë dhoma gjumi të veçanta. Krevatet janë në dispozicion për mysafirët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Mysafirët do të gjejnë gjithashtu një mini frigorifer të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Disa nga dhomat janë të përshtatura për përdoruesit e karrigeve me rrota. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh është gjithashtu në dispozicion. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamën e gjerë të aktiviteteve sportive të ofruara në ndërmarrje, për shembull çiklizëm/çiklist në mal, tenis, bocce, volejboll plazhi, volejboll, basketboll, golf i çmendur dhe gjuajtje me hark. Udhëtarët në akomodim mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si shëtitje me varkë me vozitje, kanoe, lundrim, katamara, zhytje dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor dhe shëtitje me varkë banane. Hoteli ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull palestër, pingpong, badminton, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo, bowling dhe kungull. Institucioni ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një hamami, talasoterapi dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një sauna, një banjë me avull, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Kuzhina speciale dietetike dhe enët vegjetariane mund të përgatiten sipas kërkesës. Akomodimi gjithashtu ofron snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Hoteli ofron pije dhe pije alkoolike pa alkool.
 • Pagesa
  Në ndërmarrje pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,