Selectum Family Comfort Side

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  Ky hotel luksoz ndodhet në Rivierën Turke, në zemër të Kizilagac, pikërisht përballë plazhit me rërë 200 metra të gjatë. Vizitorët do të arrijnë qendrën turistike brenda rreth 2.5 km e cila ofron shumë mundësi blerjesh. Disa klube nate ndodhen rreth 300 m larg. Manavgat dhe Side ndodhen më pak se 18 km nga hoteli dhe aeroporti i Antalias janë rreth 70 km larg.
 • Objektet
  Fshati i pushimeve është ndërtuar në vitin 2005. Akomodimi përbëhet nga një total prej 289 dhomash. Në kompleks, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihen me ashensor. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për mysafirët në vende publike. Kompleksi ka një sërë lehtësish për mysafirët me aftësi të kufizuara. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në fshatin e pushimeve janë një restorant, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në kompleks përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV, një sallë lojrash dhe një bibliotekë. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, marrje me qira të makinave, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Përveç kësaj, ofrohet një transferim. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Dhomat me qilim kanë një krevat dopio dhe një divan krevat. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Qasja në internet, një telefon dhe një televizor shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Për përdorim të përditshëm ofrohen tharëse flokësh dhe pasqyrë koti. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Një shumëllojshmëri e objekteve sportive ofrohen në fshatin e pushimeve. Këto përfshijnë bocce, volejboll plazhi, volejboll, basketboll, golf të çmendur dhe gjuajtje me hark, ose për një tarifë, çiklizëm / biçikletë malore dhe tenis. Udhëtarët në akomodim mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, si gjimnastikë në ujë dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski me motor, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë banane, kanoe, lundrim, katamara dhe zhytje. Kompleksi ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, shigjeta, bowling, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo. Kompleksi ofron një sërë shërbimesh në zonën e Wellness, të tilla si një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie dhe një dhomë me diell, dhe me një tarifë shtesë, trajtime masazhi. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë, një disko për fëmijë dhe një klub nate.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Stafi janë gjithashtu të lumtur të ofrojnë enët vegjetariane. Fshati i pushimeve ofron gjithashtu snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Akomodimi ofron pije pa alkool dhe pije alkoolike.
 • Pagesa
  Në kompleks pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,