Seamelia Beach Resort Hotel & SPA

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  Hoteli ndodhet në një plazh të gjatë me rërë në zonën Evrenseki, afërsisht 7 kilometra nga vendpushimi historik i Side. Transporti publik është i disponueshëm disa minuta më këmbë nga hyrja e hotelit dhe disa pajisje lokale janë brenda disa qindra metrave. Aeroporti i Antalias është afërsisht 55 kilometra larg.
 • Objektet
  Resorti është ndërtuar së fundmi, në vitin 2011. Udhëtarët janë të mirëpritur në kompleksin e pushimeve, i cili ka gjithsej 300 dhoma. Në akomodim, mysafirët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihet me ashensor. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për udhëtarët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Baza e vendpushimit përmban një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në kompleksin e pushimeve përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e akomodimit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, kuzhine dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumica e njësive të akomodimit ofrojnë një pamje anash detit. Dhomat kanë një krevat dopio ose një divan. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një frigorifer dhe një mini frigorifer sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Qasja në internet, një telefon, një TV, një radio dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Tenis, bocce dhe volejboll plazhi janë në dispozicion për mysafirët aktivë. Mysafirët në kompleks mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh për sportet ujore, të tilla si kanoe dhe aquafit, ose me pagesë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me vozitje dhe shëtitje me varkë me banane. Resorti ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull palestër, pingpong, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo dhe bowling. Kompleksi i pushimeve ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull dhe një hamami, ose me pagesë, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Akomodimi gjithashtu ofron snacks. Kompleksi ofron pije dhe pije alkoolike pa alkool.
 • Pagesa
  Në resort pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,