Saphir Hotel & Villas

From

Duration

Tour Type

SAPHIR RESORT & SPA – 5* – OKURCALAR – ALANYA

POZITA:
Hoteli është i vendosur në regjionin Okurcalar, 90km nga aeroporti i Antalisë dhe 33km nga Alanya.

VENDOSJA:
Numri i dhomave është 333. Dhomat standarde (27m², një dhomë gjumi me krevat francez + krevat teke, një banjo, max.2 + 2pax), dhoma lidhëse familjare (35m², dy dhoma gjumi me dyer në mes dy dhomave, një banjo, max.4pax) dhoma gjumi (43m², dy dhoma gjumi me dyert në mes, një banjo, max.5pax), dhe kostume Honeymoon (47m², një dhomë gjumi me krevat francez, zonë ulëse, një banjo me Jacuzzi, max.2pax) , një dhomë gjumi, një banjo, max.2 + 1pax, mysafirët e këtij lloji kanë 25% zbritje në Qendrën SPA). Të gjitha dhomat kanë banjo private me vaskë, dush, tharëse flokësh, sistem me ajër të kondicionuar (duke punuar sipas kushteve atmosferike), telefon me dalje direkte, mini bar (ujë dhe pije freskuese pas mbërritjes, vetëm ujë të ripërdorur çdo ditë), kazan, çaj të ngritur, kuti të sigurt, dysheme me qilim, TV satelitor dhe kanale muzikore, ballkon.

SHËRBIMI:
Ultra All Inclusive – bufe i hapur për të gjitha shujtat , drekë, pasdite kafe, çaj dhe ëmbëlsira, darkë, rostiçeri mesnatë, restorante A’la Carte me rezervim paraprakisht dhe vetëm një herë në një qëndrim, akullore gjatë orëve të caktuara. Të gjitha pije alkoolike dhe joalkoolike të importuara nga ora 10.00-24.00, akullore gjatë orëve të caktuara. Nuk përfshihen: pije të importuara, lëngje frutash të freskëta, kafe turke, të gjitha pije në shishe dhe të konservuara, shërbim në dhomë.

PËRMBAJTJA:
Restorant kryesor me bufe të hapur, Restorante A’la Carte – turke dhe italiane me rezervim paraprakisht dhe vetëm një herë gjatë qëndrimit të 7 netë. Shërbimi mjekësor, babysitting, fasadë flokësh, lavanderi, lidhje interneti, telefon, faks, qendër tregtare, me qira një makinë janë të ngarkuar shtesë. Interneti Wi-Fi në zonën e Lobit është pa pagesë.
PLAZHI:
Hoteli posedon plazh private me guralec, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Peshqirët janë me depozitë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:
Pishinat e hapura dhe të brendshme për të rritur dhe fëmijë, 3 rrëshqitje të ujit, fusha tenisi, mini futbolli, volejboll plazhi, basketboll, pingpong, palestër, banjë turke, sauna janë pa pagesë. Sportet e ujit, masazh, Spa dhe qendra e bukurisë, reflektor për fusha tenisi, bilardo dhe lojëra kompjuterike, shkolla zhytjeje janë pagesë shtesë. Programet argëtuese gjatë ditës, garat nga pishina dhe në plazh, në mbrëmje tregojnë programe, kinema të hapur për fëmijët. Mini klub për fëmijë nga 04 – 12 vjeç.

www.saphirhotels.com

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,