Ramada Plaza by Wyndham Antalya

From

Duration

Tour Type

Rreth Ramada Plaza nga Wyndham Antalya

Vendndodhja

Ky hotel simpatik i qytetit ndodhet në gjirin e Antalias, në majë të shkëmbinjve të famshëm buzë plazhit të qytetit. Inner Bailey’s dhe Hadrian’s Gate janë në pragun e hotelit dhe hoteli i konferencave miqësore për familjen është i rrethuar nga një përzgjedhje e larmishme e vendeve të blerjeve, restoranteve, bareve, kafeneve dhe shumë më tepër. Është vetëm 500 m nga Parku Karaalioglu dhe nga stacioni më i afërt i transportit lokal për taksi, minibusë ose tramvaje. Zona e skive Saklikent është afërsisht 50 km nga ky kompleks spa dhe Aeroporti i Antalias është rreth 15 km larg.

Objektet

Hoteli është ndërtuar në vitin 2009. Udhëtarët mund të ndihen si në shtëpinë e tyre në një nga 223 dhomat. Në ambientet me ajër të kondicionuar, mysafirët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale janë të arritshme nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një tualet, një shërbim për ruajtjen e bagazheve, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për udhëtarët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në akomodim janë një restorant, një zonë ngrënieje, një dhomë mëngjesi, një kafene dhe një bar. Objektet tregtare janë gjithashtu në dispozicion. Fëmijët mund të kalojnë një kohë të mirë duke luajtur në shesh lojërash. Objektet shtesë në hotel përfshijnë një sallë lojrash. Mysafirët që vijnë me makinë mund t’i lënë automjetet e tyre në garazh (pa pagesë shtesë) ose në parkingun e makinave.

Dhomat

Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, kuzhine dhe tualet. Karakteristikat standarde të shumicës së dhomave përfshijnë një ballkon. Shumica e njësive të akomodimit gëzojnë gjithashtu një pamje anash detit. Dhomat kanë një krevat dopio ose një krevat king-size. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevatet janë të disponueshme për udhëtarët më të rinj. Një kasafortë, një minibar dhe një tavolinë janë gjithashtu në dispozicion. Një frigorifer, një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Një grup hekurosje është gjithashtu në dispozicion për komoditetin e mysafirëve. Karakteristika të tjera përfshijnë qasje në internet, një telefon, një TV, një radio dhe WiFi. Në secilën nga dhomat vendosen pantofla. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat kanë një dush dhe një vaskë. Një tharëse flokësh dhe bathrobes janë dhënë për përdorim të përditshëm. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota.

Sport/Argëtim

Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Shezlonget dhe cadra dielli janë ideale për relaksim. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Të apasionuarit pas sporteve ujore mund të shijojnë zhytjen dhe aquafit. Udhëtarët mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë sportesh të brendshme në akomodim, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë. Hoteli ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë muzikë live, një disko dhe një klub për fëmijë. E drejta e autorit GIATA 2004 – 2017. Shumëgjuhëshe, mundësuar nga www.giata.com për klientin nr. 125125

Ushqimet

Opsionet e hotelierisë në dispozicion në ndërmarrje përfshijnë fjetje dhe mëngjes, gjysmë bordi dhe gjithëpërfshirëse. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Kuzhina speciale dietetike dhe enët vegjetariane mund të përgatiten sipas kërkesës. Për më tepër, janë në dispozicion opsione të veçanta ushqimi dhe ushqime. Akomodimi ofron pije pa alkool dhe pije alkoolike.

Pagesa

Në hotel pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: American Express, VISA, Diners Club dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  16

  Min Age

  1

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,