Papillon Belvil

From

Duration

Tour Type

Rreth Papillon Belvil
Vendndodhja
Ky hotel ekskluziv luksoz ndodhet drejtpërdrejt në një plazh të bukur me rërë 18 kilometra të gjatë në Rivierën Turke në zemër të Belek, i rrethuar nga pisha të panumërta. Kadrije është rreth 5 km larg. Lidhje të mira me autobus dolmus janë në dispozicion për në Antalia dhe Side. Një stacion taksish gjendet direkt përballë hotelit dhe aeroporti është 40 km nga kompleksi.
Objektet
Kompleksi njëkatëshe është ndërtuar në vitin 1994. Vizitorët janë të mirëpritur në kompleksin, i cili ka gjithsej 490 dhoma. Ato ndodhen ose në pallatin kryesor 3-katësh ose në një nga 35 pallatet ngjitur, të cilat kanë deri në 3 kate. Në akomodim, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale janë të arritshme nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një zonë ngrënieje, një dhomë mëngjesi, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Baza e kompleksit njëkatëshe përmban një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në kompleks përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e akomodimit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Përveç kësaj, ofrohet një transferim. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave për të eksploruar zonën përreth.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Dhomat me qilim të shfaqë një krevat dopio ose një krevat king size. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Pajisjet në banjo përfshijnë një vaskë. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Bar pranë pishinës shërben një përzgjedhje të pijeve freskuese. Në kompleks ofrohen një sërë aktivitetesh sportive, si tenis, bocce, volejboll plazhi, volejboll, basketboll, golf dhe gjuajtje me hark, ose me pagesë, çiklizëm/çiklizëm malor. Udhëtarët në kompleksin e shtëpive njëkatëshe mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si rrëshqitje në ajër, shëtitje me varkë me vozitje, kanoe, katamaraning dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, jet ski, shëtitje me varkë banane dhe lundrim. Kompleksi ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, shigjeta, kunguj, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo. Akomodimi ofron një sërë shërbimesh në zonën e Wellness, të tilla si një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie, trajtime kundër plakjes dhe një dhomë me diell, dhe për një tarifë shtesë, trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë, një disko për fëmijë dhe një klub nate.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Në kompleks ofrohen opsione të veçanta të kuzhinës, si pjata vegjetariane. Snacks mund të jenë të gëzuar në kompleksin njëkatëshe. Shefat e kuzhinës përgatisin specialitete të shijshme gjatë gatimit të spektaklit. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në kompleks pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,