Misal Hotel Alanya – Noxinn

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Hoteli ndodhet në lagjen Konakli, afërsisht 12 km në perëndim të resortit popullor të Alanya. Plazhi është 5 minuta në këmbë dhe pajisjet lokale, duke përfshirë restorantet, baret dhe dyqanet, janë brenda 1 km nga hoteli. Tërheqjet e zonës përfshijnë Kalanë e Alanya dhe Shpellat Damlatas. Aeroporti i Antalias është rreth 120 km nga vendpushimi.
Objektet
Klubi është ndërtuar në vitin 2009. Hoteli me ajër të kondicionuar përbëhet nga gjithsej 206 dhoma. Janë gjithsej 50 vila/shtëpi. Në akomodim, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale janë të arritshme nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një tualet, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për mysafirët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në klub janë një restorant, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Baza e hotelit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një dhomë TV dhe një dhomë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e klubit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë asistencë mjekësore, një shërbim lavanderie dhe një floktar.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Dhomat kanë një krevat dopio ose një divan. Mund të kërkohet shtretër shtesë. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Mysafirët do të gjejnë gjithashtu një mini frigorifer të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon dhe një televizor shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh është gjithashtu në dispozicion. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gama e gjerë e aktiviteteve sportive të ofruara në hotel, për shembull tenisi, bocce, volejboll plazhi dhe volejboll. Adhuruesve të sporteve ujore u ofrohet aquafit. Udhëtarët mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë sportesh të brendshme në akomodim, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë. Klubi ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një hamami dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një banjë me avull dhe trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Hoteli gjithashtu ofron snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Akomodimi ofron pije pa alkool dhe pije alkoolike.
Pagesa
Në klub pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,