Minamark Resort

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Resorti ndodhet në një nga rrugët kryesore që kalon përmes qendrës së Hurghada, në rrethin e Sakkala, afër ishullit Giftun. Përballë hotelit ka një restorant KFC. Në afërsi do të gjeni një qendër bowling, një muze akuariumi, dyqane pa doganë dhe vende të ndryshme argëtimi dhe pazari. Bari është gjithashtu vendi ideal për pazar, pazare me vendasit dhe për të blerë pazare. Duhen rreth 7 minuta për të arritur në aeroportin ndërkombëtar në Hurghada.
Objektet
Mysafirët mirëpriten në hotel, i cili ka gjithsej 190 dhoma. Një holl dhe një pritje janë në dispozicion për udhëtarët. Katet individuale mund të arrihen lehtësisht nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një kasafortë. Qasja në internet pa tel në vende publike (me një tarifë) i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në akomodim janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Baza e themelimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Objektet shtesë në hotel përfshijnë një stendë gazetash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë falas në parkingun e akomodimit. Shërbimet shtesë përfshijnë një shërbim kujdesi për fëmijët, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, ndihmë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim zgjimi, një shërbim lavanderie dhe një parukeri.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumica e njësive të akomodimit ofrojnë një pamje anash detit. Udhëtarët mund të shijojnë një gjumë të mirë në krevat dopio. Ekziston edhe një kasafortë dhe, me pagesë, një minibar. Mysafirët do të gjejnë gjithashtu një mini frigorifer të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon dhe një televizor shtojnë komoditetin e pushimeve. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove.
Sport/Argëtim
Ndërtesa përmban një pishinë të hapur dhe një pishinë për fëmijë. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Tenis dhe volejboll plazhi janë në dispozicion për mysafirët aktivë. Të apasionuarit pas sporteve ujore mund të shijojnë rrëshqitje në ajër, shëtitje me varkë me banane dhe zhytje. Mysafirët mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë sportesh të brendshme në hotel, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo dhe gjimnastikë. Opsione të ndryshme Wellness janë në dispozicion në akomodim, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
Ushqimet
Opsionet Catering në dispozicion në krijimin përfshijnë gjysmë bordi dhe gjithëpërfshirëse. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Në hotel ofrohen opsione të veçanta të kuzhinës, si pjata vegjetariane. Akomodimi gjithashtu ofron snacks. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në ndërmarrje pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: American Express, VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,