Melas Resort

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
I vendosur në një vijë të gjatë bregdetare, hoteli është i pozicionuar në mënyrë ideale për adhuruesit e plazhit dhe i përshtatshëm për qendrën e Side, e cila është vetëm 3 km larg dhe arrihet lehtësisht me transport publik ose duke ecur përgjatë shëtitores së plazhit që shkon përpara hotelit. . Ka restorante, bare dhe klube në fshatin e afërt Side dhe atraksione turistike si Amfiteatri Side dhe muzeu, Tempulli i Apollonit dhe Ujëvarat Manavgat janë lehtësisht të arritshme. Hoteli ndodhet rreth 65 km nga Aeroporti i Antalias.
Objektet
Fshati i pushimeve është ndërtuar në vitin 2001. Udhëtarët mund të shijojnë një qëndrim të këndshëm në një nga 300 dhomat. Në kompleks, mysafirët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve janë të aksesueshme me ashensor. Pajisjet përfshijnë një tualet, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për udhëtarët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në fshatin e pushimeve përfshijnë një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë shërbimin e kujdesit për fëmijët, ndihmë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Çdo dhoma ka një krevat dopio. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Guests do të gjeni gjithashtu një stacion çaji / kafeje të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon dhe një televizor shtojnë komoditetin e pushimeve. Pajisjet në banjo përfshijnë një dush. Për përdorim të përditshëm ofrohen tharëse flokësh, pasqyrë kotësie dhe rroba banjo.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamën e gjerë të aktiviteteve sportive të ofruara në kompleks, për shembull çiklizëm/çiklist në mal, tenis, bocce, volejboll plazhi, basketboll dhe golf i çmendur. Mysafirët në akomodim mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si gjimnastikë në ujë dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë me banane dhe kanoe. Fshati i pushimeve gjithashtu u ofron entuziastëve të sportit një gamë të gjerë aktivitetesh në ambiente të mbyllura, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta, kungull dhe gjimnastikë. Kompleksi ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, trajtime masazhi, talasoterapi dhe aplikime Ayurveda. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko dhe një klub për fëmijë.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Në kompleks ofrohen opsione të veçanta të kuzhinës, si pjata vegjetariane. Snacks mund të jenë të gëzuar në strehim. Fshati i pushimeve ofron pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në kompleks pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,