Melas Holiday Village

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  I ndodhur në një shtrirje të gjatë të vijës bregdetare, ky fshat pushimi është i vendosur në mënyrë ideale për adhuruesit e plazhit dhe i përshtatshëm për qendrën e Side, e cila është vetëm 3 km larg dhe lehtësisht e arritshme me transport publik. Ka restorante, bare dhe klube afër në Side dhe atraksione turistike si Amfiteatri Side dhe muzeu, Tempulli i Apollonit dhe Ujëvarat Manavgat janë lehtësisht të arritshme nga hoteli. Aeroporti i Antalias ndodhet rreth 65 km nga hoteli.
 • Objektet
  Fshati i pushimeve është ndërtuar në vitin 1988. Mysafirët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 327 dhoma. Në kompleks, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve janë të aksesueshme me ashensor. Pajisjet përfshijnë një kasafortë. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një zonë ngrënieje dhe një bar. Objektet tregtare janë gjithashtu në dispozicion. Arsyet e fshatit pushime të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një dhomë TV dhe një dhomë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Dhomat secila kanë një krevat divan. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Aneks kuzhine është e pajisur me një frigorifer. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi (me pagesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Banjat kanë një dush dhe një vaskë. Për përdorim të përditshëm ofrohen tharëse flokësh dhe pasqyrë koti. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Kompleksi ofron një pishinë të hapur dhe një pishinë për fëmijë. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Në fshatin e pushimeve ofrohen një sërë aktivitetesh sportive, si tenis, bocce, volejboll plazhi, basketboll dhe golf i çmendur, ose me pagesë, çiklizëm/çiklizëm malor. Udhëtarët në akomodim mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si rrëshqitje në ajër, shëtitje me varkë, gjimnastikë në ujë dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, ski jet, shëtitje me varkë me banane dhe kanoe. Kompleksi gjithashtu u ofron entuziastëve të sportit një gamë të gjerë aktivitetesh në ambiente të mbyllura, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta, kungull dhe gjimnastikë. Kompleksi ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një sallon bukurie, trajtime masazhi, talasoterapi dhe aplikime Ayurveda. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Opsione të veçanta të kuzhinës, të tilla si pjata vegjetariane, ofrohen në fshatin e pushimeve. Snacks mund të jenë të gëzuar në strehim. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
 • Pagesa
  Në kompleks pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,