Megasaray Resort Side

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  Ky hotel plazhi ndodhet në Detin Mesdhe në Titreyengöl, i cili është një mrekulli e natyrës dhe ndodhet pranë Side dhe Manavgat, përkatësisht rreth 7 km dhe 5 km larg. Side është 75 km larg nga Antalia. Mysafirët në këtë institucion mund të arrijnë plazhin më të afërt në rreth 4 minuta në këmbë. Aeroporti i Antalias është rreth 65 km nga hoteli.
 • Objektet
  Ky hotel është ndërtuar në vitin 1990. Akomodimi për mysafirë përbëhet nga 348 dhoma. Në ambientet me ajër të kondicionuar, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihet me ashensor. Pajisjet përfshijnë një tualet, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për mysafirët. Akomodimi përmban shërbime gastronomike duke përfshirë një restorant, një zonë ngrënieje, një dhomë mëngjesi, një kafene dhe një bar. Objektet tregtare janë gjithashtu në dispozicion. Baza e hotelit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në ndërmarrje përfshijnë një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e akomodimit. Udhëtarët mund të përdorin gjithashtu ambientet e magazinimit të biçikletave. Shërbimet shtesë përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një floktar. Përveç kësaj, ofrohet një transferim. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, kuzhine dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Disa nga njësitë e akomodimit kanë gjithashtu një pamje anësore nga deti. Dhomat me qilim të shfaqë një krevat dopio ose një krevat king size. Pajisje të tjera të rezervuara përfshijnë dhoma gjumi të veçanta. Krevatet janë në dispozicion për mysafirët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Mysafirët do të gjejnë gjithashtu një mini frigorifer të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon, një TV, një radio dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh është gjithashtu në dispozicion. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Në hotel ofrohen një sërë aktivitetesh sportive, të tilla si tenis, bocce, volejboll plazhi, volejboll dhe basketboll, ose me pagesë, çiklizëm/çiklist në mal. Udhëtarët në objekt mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si rrëshqitje në ajër, shëtitje me varkë, zhytje dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, jet ski, shëtitje me varka me motor, shëtitje me varkë banane, kanoe dhe lundrim. Akomodimi ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo. Hoteli ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Stafi është gjithashtu i lumtur për të ofruar kuzhinë të veçantë diete. Ndërtesa ofron gjithashtu ushqime të lehta. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Opsionet përfshijnë pije pa alkool dhe pije alkoolike.
 • Pagesa
  Në akomodim pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: American Express, VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,