Limak Arcadia Sport Resort Hotel

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  Ky kompleks elegant pushimesh ndodhet në qendrën turistike të Belekut dhe direkt pranë plazhit të gjatë me rërë, zall. Qendra e Belekut është vetëm 700 metra larg dhe ofron shumë mundësi pazari dhe argëtimi. Një stacion autobusi ndodhet direkt në frontin e hotelit. Antayla me një aeroport ndërkombëtar është 40 km larg. Koha e transferimit në aeroport zgjat rreth 50 minuta.
 • Objektet
  Akomodimi për mysafirë përbëhet nga 454 dhoma. Një holl dhe një pritje janë në dispozicion për mysafirët. Katet individuale janë të arritshme nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një kasafortë. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për udhëtarët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës në dispozicion në hotel janë një restorant, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në ndërmarrje përfshijnë një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e hotelit. Shërbimet shtesë përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një floktar. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat divan. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevatet janë në dispozicion për mysafirët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Guests do të gjeni gjithashtu një frigorifer të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon, një TV, një radio dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Pajisjet në banjo përfshijnë një dush. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Një shumëllojshmëri aktivitetesh sportive janë të disponueshme në akomodim, për shembull, bocce, volejboll plazhi, basketboll, golf i çmendur dhe gjuajtje me hark, ose me pagesë, çiklizëm/çiklist në mal, tenis, golf dhe kalërim. Udhëtarët në objekt mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si shëtitje me varkë me vozitje, kanoe dhe aquafit, ose me pagesë, ski dhe zhytje me avion. Hoteli ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, shigjeta dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo. Akomodimi ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një sauna, një banjë me avull dhe një hamami, ose me pagesë, një banjë, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Ndërtesa ofron gjithashtu ushqime të lehta. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
 • Pagesa
  Në hotel pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,