Kirman Sidera Luxury & Spa

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Ky hotel modern luksoz ndodhet direkt pranë plazhit të Karaburunit. Vizitorët mund të përjetojnë këtu bukurinë e rivierës turke dhe klimës së saj mesdhetare, gjiret e përgjumura, ujërat e kristalta, pemët e panumërta të pishave dhe oleanderëve dhe plantacionet e portokallit dhe limonit. Një sërë restorantesh, baresh dhe dyqanesh mund të arrihet në vetëm 5 minuta nga hoteli. Lidhjet me rrjetin e transportit publik janë vetëm disa hapa larg. Qendra e qytetit është rreth 10 minuta larg me makinë dhe një zonë skijimi mund të gjendet në rreth 90 minuta.
Objektet
Ky hotel është ndërtuar në vitin 1998. Udhëtarët janë të mirëpritur në objektin, i cili ka gjithsej 396 dhoma. Në akomodim, mysafirët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale mund të arrihen lehtësisht nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një tualet, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për udhëtarët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një kafene, një bar dhe një pijetore. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Baza e themelimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e hotelit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, një shërbim lavanderie dhe një parukeri.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevatet janë në dispozicion për mysafirët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një telefon dhe një televizor shtojnë komoditetin e pushimeve. Në secilën nga dhomat vendosen pantofla. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh dhe bathrobes janë dhënë për përdorim të përditshëm. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Një sërë aktivitetesh sportive, të tilla si tenis, bocce, volejboll plazhi, volejboll dhe basketboll, ose me pagesë, çiklizëm/çiklizëm malor, ofrohen në objekt. Udhëtarët në akomodim mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si kanoe, katamaran dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë banane, lundrim dhe zhytje. Hoteli ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo. Institucioni ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një banjë, një sauna dhe trajtime masazhi. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Kuzhina speciale dietetike dhe enët vegjetariane mund të përgatiten sipas kërkesës. Snacks mund të jenë të gëzuar në strehim. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Hoteli ofron pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në ndërmarrje pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,