Kaya Belek

From

Duration

Tour Type

 • Rreth Kaya Belek
  Vendndodhja
  Ky hotel ndodhet mes pyjeve të mëdha me pisha në Belek, 2.5 km nga Kadriye. Ndodhet 35 km nga qendra e Antalias dhe nga Side, 70 km nga Kemer dhe Termesos dhe 25 km nga Aeroporti i Antalias.
  Objektet
  Hoteli është ndërtuar në vitin 1998. Akomodimi për mysafirë përbëhet nga 506 dhoma. Në ambientet me ajër të kondicionuar, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale janë të arritshme nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për mysafirët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në akomodim janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Baza e hotelit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në ndërmarrje përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV, një sallë lojrash dhe një bibliotekë. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e akomodimit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
  Dhomat
  Secila prej dhomave eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, sallon ndenje dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje ofrohen si standard. Qasja në internet, një telefon, një TV, një radio dhe WiFi (me pagesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Në secilën nga dhomat vendosen pantofla. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh dhe bathrobes janë dhënë për përdorim të përditshëm. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Hoteli ofron dhoma familjare dhe dhoma jo duhanpirëse.
  Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Udhëtarët mund të shijojnë një sërë pijesh freskuese në barin pranë pishinës. Një shumëllojshmëri e aktiviteteve sportive janë në dispozicion në ndërmarrje, për shembull tenis, bocce, volejboll plazhi, basketboll, golf i çmendur dhe gjuajtje me hark, ose me pagesë, golf dhe kalërim. Shumë opsione sportive janë në dispozicion, duke përfshirë sportet ujore të tilla si shëtitje me varkë me vozis, kanoe, katamaraning, zhytje dhe aquafit. Për një tarifë, mund të shijoni gjithashtu ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me banane dhe lundrim. Akomodimi ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull palestër, badminton, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, pingpong dhe bilardo. Hoteli ofron një sërë shërbimesh në zonën e Wellness, të tilla si një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie, trajtime kundër plakjes dhe një dhomë me diell, dhe me një tarifë shtesë, trajtime masazhi. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një disko, një klub për fëmijë, një disko për fëmijë dhe një klub nate.

  Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mysafirët mund të zgjedhin të rezervojnë opsione të tilla si mëngjes, drekë ose darkë. Snacks mund të jenë të gëzuar në krijimin. Akomodimi ofron pije pa alkool dhe pije alkoolike.
  Pagesa
  Në hotel pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,