Kaila Beach Hotel

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Ky hotel i këndshëm plazhi ndodhet në rrethin e Obagöl, rreth 3 km në lindje të qendrës së qytetit të Alanyas dhe përgjatë rrugës kryesore nga një plazh i mrekullueshëm me rërë dhe zall. Ndodhet në qendër të zonës turistike, dhe plazhi tërheqës dhe deti blu-bruz shtrihen 50 m larg. Objektet e transportit publik ndodhen gjithashtu brenda 50 m. Në afërsi të hotelit ka edhe lidhje me taksi dhe autobus dolmus. Aty pranë gjenden pajisje të ndryshme për blerje dhe restorante, bare, kafene dhe mundësi të tjera argëtimi të panumërta. Aeroporti i Antalias është dy orë me makinë larg.
Objektet
Hoteli është ndërtuar në vitin 1996. Mysafirët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 216 dhoma. Në ambientet me ajër të kondicionuar, udhëtarët mirëpriten në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim check-in/check-out 24-orësh. Shumica e kateve janë të aksesueshme me ashensor. Pajisjet përfshijnë një tualet, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike (pa pagesë shtesë) i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Objektet tregtare janë gjithashtu në dispozicion. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në ndërmarrje përfshijnë një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e hotelit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi shtojnë komoditetin e pushimeve. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Për përdorim të përditshëm ofrohen tharëse flokësh dhe pasqyrë koti. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Bocce, volejboll plazhi dhe gjuajtje me hark janë në dispozicion të mysafirëve aktivë. Me ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë banane, kanoe dhe zhytje, adhuruesit e sporteve ujore do të kenë shumë për të zgjedhur. Akomodimi ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull një palestër, pingpong, shigjeta dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo dhe kungull. Ofrohen një sërë objektesh Wellness, të tilla si një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie dhe një dhomë me diell, “addData”:}. Për një tarifë, udhëtarët mund të përfitojnë edhe nga trajtimet e masazhit dhe aplikacionet Ayurveda. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
Ushqimet
Opsionet e hotelierisë në dispozicion në ndërmarrje përfshijnë fjetje dhe mëngjes, gjysmë bordi, bordi i plotë dhe gjithëpërfshirës. Mysafirët mund të zgjedhin të rezervojnë opsione të tilla si mëngjes, drekë ose darkë. Në hotel ofrohen opsione të veçanta të kuzhinës, si kuzhina speciale dietike. Akomodimi gjithashtu ofron snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në ndërmarrje pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,