Kahya Resort Aqua & Spa

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Hoteli ndodhet në rrethin Payallar, afërsisht 17 km në perëndim përgjatë bregut nga vendpushimi popullor i Alanya në Turqi. Plazhi është afër dhe transporti publik shkon brenda pak metrash nga hoteli me lidhje me Alanya dhe qytete të tjera. Ka restorante, bare dhe klube brenda mundësive të lehta të hotelit dhe atraksione lokale të tilla si Kalaja e Alanya dhe Shpellat Damlatas janë afër. Hoteli është rreth 110 km nga Aeroporti Gazipaşa.
Objektet
Hoteli është ndërtuar së fundmi, në vitin 2012. Mysafirët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 300 dhoma. Në ambientet me ajër të kondicionuar, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihen me ashensor. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në ndërmarrje përfshijnë një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë shërbimin e kujdesit për fëmijët, ndihmë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Përveç kësaj, ofrohet një transferim.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner dhe nje tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumica e njësive të akomodimit ofrojnë një pamje anash detit. Udhëtarët mund të shijojnë një gjumë të mirë në krevat dopio. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Mysafirët do të gjejnë gjithashtu një mini frigorifer të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon, një TV, një radio dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh është gjithashtu në dispozicion. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
Sport/Argëtim
Hoteli ofron një pishinë të hapur dhe një pishinë për fëmijë. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Tenis dhe volejboll plazhi janë në dispozicion për mysafirët aktivë. Adhuruesve të sporteve ujore u ofrohet aquafit. Akomodimi ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong dhe shigjeta, ose me pagesë, bilardo. Institucioni ofron mundësi të ndryshme Wellness, duke përfshirë një banjë, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një sauna dhe trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, një disko dhe një klub për fëmijë.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mysafirët mund të zgjedhin të rezervojnë opsione të tilla si mëngjes, drekë ose darkë. Hoteli ofron edhe snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në akomodim pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,