IC Hotels Santai

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Ky kompleks spa miqësor për familjen ndodhet në Belek, 40 km larg Antalisë qendrore. Hoteli ndodhet pranë pikave dhe vendndodhjeve të lashta historike, si Aspendos, Sluika, Side, Perge, Olympos, Phaselis, Derme, Myra, Kekova, Termessos dhe Saklikent. Mysafirët do të gjejnë një sërë dyqanesh, restorante, bare dhe jetë nate në Belek, afërsisht 6 km nga resorti i klubit. Plazhi është vetëm 300 m larg hotelit dhe Aeroporti i Antalias është rreth 30 km larg.
Objektet
Hoteli është ndërtuar në vitin 1995. Mysafirët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 464 dhoma. Janë gjithsej 45 vila/shtëpi. Në ambientet me ajër të kondicionuar, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve janë lehtësisht të arritshme me ashensor. Pajisjet përfshijnë një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike (me një tarifë) i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në ndërmarrje përfshijnë një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e hotelit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, sallon, kuzhine dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevatet janë të disponueshme për udhëtarët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Guests do të gjeni gjithashtu një stacion çaji / kafeje të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush, vaskë dhe vaskë të nxehtë. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Akomodimi ofron dhoma familjare dhe dhoma jo duhanpirëse.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Bar pranë pishinës shërben një përzgjedhje të pijeve freskuese. Një sërë aktivitetesh sportive, të tilla si bocce, volejboll plazhi, golf i çmendur, golf dhe gjuajtje me hark, ose me pagesë, tenis ofrohen në ndërmarrje. Shumë opsione sportive janë në dispozicion, duke përfshirë sportet ujore të tilla si kanoe dhe aquafit. Për një tarifë, mund të shijoni gjithashtu ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet dhe shëtitje me varkë me banane. Hoteli ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull palestër, pingpong, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo dhe kungull. Ofrohen një sërë objektesh Wellness, si sauna, një banjë me avull dhe një sallon bukurie me anë të “addData”:}. Për një tarifë, mysafirët mund të përfitojnë gjithashtu nga një spa, një hamami dhe trajtime masazhi. Opsione të tjera dhe shërbimet përfshijnë muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mysafirët mund të zgjedhin të rezervojnë opsione të tilla si mëngjes, drekë ose darkë. Opsione të veçanta të kuzhinës, të tilla si pjata vegjetariane, ofrohen në akomodim. Ndërtesa ofron gjithashtu ushqime të lehta. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
Në hotel pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  8

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,