Hurghada Long Beach Resort

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
E vendosur në rrugën Sahl Hashish, resorti u ofron mysafirëve pamje të mrekullueshme të Detit të Kuq dhe qasje të lehtë në plazh. Për të arritur në qytet, mysafirët duhet të udhëtojnë vetëm rreth 14 milje. Përveç kësaj, duke qëndruar në këtë hotel, mysafirët mund të eksplorojnë vende të ndryshme interesante. A 14, vetëm disa minuta me makinë nga hoteli, do t’i çojë mysafirët në Aeroportin Ndërkombëtar të Hurghadës.
Objektet
Kompleksi njëkatëshe është ndërtuar në vitin 2003. Akomodimi për mysafirë përbëhet nga 912 dhoma. Këto janë të vendosura në pallatin kryesor (3 kate) ose në një nga 5 ndërtesat ngjitur (deri në 3 kate). Në kompleks, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale janë të arritshme nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për mysafirët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Udhëtarët që vijnë me makinë mund t’i lënë automjetet e tyre në garazh ose në parking. Biçikletat mund të lihen në zonën e magazinimit të biçikletave. Shërbimet shtesë përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një floktar.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Dhomat kanë një krevat dopio ose një krevat king-size. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Karakteristikat shtesë përfshijnë një frigorifer, një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje. Qasja në internet, një telefon, një TV, një radio dhe WiFi (me pagesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Kompleksi njëkatëshe ofron dhoma familjare dhe dhoma jo duhanpirëse.
Sport/Argëtim
Kompleksi përmban një pishinë të hapur dhe një pishinë për fëmijë. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga një gamë e gjerë e aktiviteteve sportive të ofruara në kompleks, për shembull tenisi, volejboll plazhi, volejboll, basketboll, golf i çmendur dhe kalërim. Me rrëshqitje në ajër, lundrim, katamaran dhe zhytje, adhuruesit e sporteve ujore do të kenë shumë për të zgjedhur. Mysafirët mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë sportesh të brendshme në akomodim, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, kungull dhe gjimnastikë. Kompleksi i shtëpive njëkatëshe ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një sauna dhe trajtime masazhi, ose me pagesë, një banjë, një banjë me avull dhe një sallon bukurie. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë, një disko për fëmijë, një kazino dhe një klub nate.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Në kompleks ofrohen opsione të veçanta të kuzhinës, si pjata vegjetariane. Snacks mund të jenë të gëzuar në kompleks. Pijet janë të përfshira në çmim për udhëtarët. Akomodimi ofron pije pa alkool dhe pije alkoolike.
Pagesa
Në këtë kompleks bungalot pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,