Hilton Istanbul Bomonti

From

Duration

Tour Type

Hilton Istanbul Bomonti ndodhet direkt në zemër të Bomonti, vetëm 10 minuta në këmbë nga Stacioni i Metrosë Osmanbey dhe vetëm një ndalesë nga Sheshi Taksim. Duke ofruar dhoma te bollshme me pamje mahnitëse nga ana evropiane në atë aziatike, hoteli përmban një restorant dhe 2 bare, salla takimesh dhe një qendër biznesi për nevojat tuaja profesionale. WiFi falas është i aksesueshëm në vende publike.

Me një dekor elegant me orendi luksoze, të gjitha dhomat e Hilton Istanbul Bomonti ofrojnë ajër të kondicionuar, hapësirë të veçantë pune dhe dritare nga dyshemeja deri në tavan me pamje panoramike të qytetit ose Bosforit. Dhomat ekzekutive ofrojnë qasje falas në Executive Lounge. Vizitorët mund të shijojnë mëngjesin në shuplakë, pije dhe ushqime të lehta gjatë gjithë ditës. Ata gjithashtu mund të shikojnë TV, të lexojnë gazetat e tyre të përditshme ose të vazhdojnë me punën e tyre në qendrën private të biznesit.

Restoranti i ngrënies gjatë gjithë ditës, The Globe shërben një sërë kuzhinash ndërkombëtare, si dhe specialitete të kuzhinës turke. Mysafirët mund të shijojnë mezet e nxehtë dhe të ftohtë të përgatitur me përbërës cilësorë të çertifikuar nga i gjithë vendi.

E vendosur në katin e 34-të, Executive Lounge ofron mëngjes kontinental dhe shuplakë të lehtë të mbrëmjes me një pamje spektakolare të Stambollit dhe Bosforit. Executive Lounge ofron shërbime ekskluzive check-in, check-out dhe portier. Orari i funksionimit të Executive Lounge është nga 6:30 e mëngjesit deri në 23:00. Shijoni një ndjenjë rezidenciale elegante në Grand Lobby & Bar me një oxhak të madh qendror dhe rregullime të kujdesshme të ndenjëseve, ose pushoni në tarracën e madhe të jashtme me pamje nga kopshti. Menuja ofron një shumëllojshmëri të madhe kafeje dhe çaji cilësor, lëngje të freskëta dhe pasta, së bashku me një menu të thjeshtë sallatash, sanduiçesh dhe pjatash të vogla. Grand Lobby është një hapësirë ideale për çdo rast social gjatë ditës dhe mbrëmjes.

Fituesi i World Luxury Spa Awards Eforea Spa përmban një pishinë të brendshme së bashku me një sauna, hamami turk, qendër fitnesi, dhomë me avull, dhoma trajtimi dhe ambiente private spa për çifte. Ju gjithashtu do të gjeni një floktar në dyshemenë e hollit. Hoteli ofron një pishinë të jashtme sezonale me një tarifë shtesë.

Hoteli është ngjitur me Fabrikën historike të Birrës Bomonti, qendrën e re të kulturës dhe argëtimit të qytetit dhe vetëm 15 minuta në këmbë nga lagjia tregtare në modë Nisantasi dhe City’s Mall. Cevahir Mall mund të arrihet me një shëtitje 15-minuta. Aeroporti i Stambollit është 50 km nga Hilton Istanbul Bomonti dhe shërbimi i transferimit të aeroportit mund të organizohet sipas kërkesës me një tarifë shtesë.

Çiftet e pëlqejnë veçanërisht vendndodhjen – ata e vlerësuan atë me 8.1 për një udhëtim me dy persona.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,