Hilton Dubai Palm Jumeirah

From

Duration

Tour Type

I vendosur në Palm West Beach në Palm Jumeirah ekskluzive, ky resort luksoz buzë plazhit krenohet me 10 bare dhe restorante, një plazh privat, spa eforea, pishinë me pamje nga oqeani dhe shumë më tepër. Duke qenë i vendosur në hyrje të Palm Jumeirah, mysafirët kanë qasje të lehtë në zemër të Dubait me The Walk në JBR që ndodhet 2,1 milje larg dhe 2,5 milje nga Parku Ujor Aquaventure

 

Të gjitha dhomat kanë ballkone ose tarraca për të parë pamje mahnitëse të Gjirit Arabik dhe horizontit vezullues të Marinës së Dubait. Me dritare nga dyshemeja deri në tavan, të ftuarit do të zbukurohen me pamje të bukur të perëndimit të diellit çdo mbrëmje. Zgjidhni nga gama jonë e dhomave të miqve, dhomave ekzekutive dhe suitave dhe filloni të planifikoni arratisjen tuaj të ardhshme në plazh në Dubai.

 

Hoteli ofron një përzgjedhje të gjerë të bareve dhe restoranteve ku mund të shijoni një koktej me një përzgjedhje të sushit nga një menu moderne aziatike dhe japoneze ndërsa shikoni perëndimin e diellit në tarracën tonë të çatisë në Barfly by Buddha Bar, kafshoni një pijetore irlandeze dhe kërceni natën larg grupeve dhe DJ-ve live në Factory nga McGettigan’s, provoni mikpritjen jugore me grila dhe ushqime deti në Claw BBQ, pini një Mai Tai ndërsa provoni kuzhinën pan-aziatike të shkrirë me kuzhinë polineziane në Trader Vic’s Palm Jumeirah, qetësohuni me një koktej Tiki në fshatin Tahitian nga Tregtari Vic’s. Gjeni gjithçka dhe shumë më tepër në Hilton Dubai Palm Jumeirah – destinacioni juaj i preferuar i ngrënies.

 

Shijoni masazhet e fytyrës dhe lehtësimin e stresit në 8 dhoma trajtimi. Rezervoni sallonet termale private që ofrojnë sauna me kripë, avull aromatik, pishinë hidro, shatërvan akulli dhe shezllone me ngrohje. Përjetoni ambientet e Hamamit Maroken dhe dhomën e dedikuar për çifte.

 

Fëmijët do të kenë akses në Klubin e Fëmijëve Pirate, ku mund të luajnë me lodra, të shikojnë filma në ekranin e madh, të ndërtojnë kështjella rëre në zonën e jashtme të lojës dhe të freskohen në një pishinë me hije për fëmijë.

Çiftet e pëlqejnë veçanërisht vendndodhjen – ata e vlerësuan atë me 9.3 për një udhëtim me dy persona.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,