Hedef Resort & Spa

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Ky resort klubi ndodhet në qendër të Konakli, Alanya, vetëm 12 km nga qendra e Alanya dhe afërsisht 100 km nga Aeroporti i Antalias.
Objektet
Resorti është ndërtuar në vitin 2006. Akomodimi përfshin gjithsej 530 dhoma. Në kompleksin e pushimeve, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihet me ashensor. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për mysafirët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një zonë ngrënieje, një dhomë mëngjesi, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Baza e vendpushimit përmban një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një dhomë TV dhe një dhomë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit të pushimeve. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, shërbim lavanderie dhe parukeri.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Mysafirët do të gjejnë gjithashtu një mini frigorifer të përfshirë si standard. Një telefon dhe një televizor shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh është gjithashtu në dispozicion.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gama e gjerë e aktiviteteve sportive të ofruara në kompleks, për shembull tenisi, volejbolli në plazh, volejboll dhe basketboll. Udhëtarët në resort mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si kanoe dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, jet ski dhe shëtitje me varkë me banane. Akomodimi ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull pingpong, kungull, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, palestër, bilardo, shigjeta dhe bowling. Kompleksi i pushimeve ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një hamami dhe trajtime masazhi. Mysafirët e të gjitha moshave kanë mundësinë të shijojnë një program argëtues interesant.
Ushqimet
Opsionet e hotelierisë në dispozicion në kompleks përfshijnë gjysmë bordi dhe gjithëpërfshirëse. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Resorti gjithashtu ofron ushqime të lehta. Akomodimi ofron pije pa alkool dhe pije alkoolike.
Pagesa
Në kompleksin e pushimeve pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,