Ela Excellence Resort Belek

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Resorti ndodhet në bregun e Belekut, 35 km nga Antalia, një nga kryeqytetet turistike të Mesdheut. Qendra e Belekut është 10 minuta në këmbë nga hoteli dhe Aeroporti i Antalias ndodhet 25 km larg.
Objektet
Fshati i pushimeve është ndërtuar në vitin 2007. Vizitorët janë të mirëpritur në kompleksin, i cili ka gjithsej 550 dhoma. Në akomodim, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihen me ashensor. Pajisjet përfshijnë një tualet, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një zonë ngrënieje, një dhomë mëngjesi, një kafene, një bar dhe një pijetore. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Fëmijët mund të kalojnë një kohë të mirë duke luajtur në shesh lojërash. Karakteristikat shtesë në fshatin e pushimeve përfshijnë një stendë gazetash dhe një sallë lojërash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri.
Dhomat
Secila prej dhomave eshte e pajisur me kondicioner, sallon ndenje dhe tualet. Karakteristikat themelore të shumicës së dhomave përfshijnë një ballkon. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Pajisje të tjera të rezervuara përfshijnë dhoma gjumi të veçanta. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi shtojnë komoditetin e pushimeve. Në secilën nga dhomat vendosen pantofla. Banjat janë të pajisura me dush, vaskë dhe vaskë të nxehtë. Një tharëse flokësh dhe bathrobes janë dhënë për përdorim të përditshëm. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Shezlonget dhe cadra dielli janë ideale për relaksim. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Udhëtarët mund të shijojnë një sërë pijesh freskuese në barin pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamën e gjerë të aktiviteteve sportive të ofruara në akomodim, për shembull tenis, bocce, volejboll plazhi, volejboll, basketboll, golf i çmendur, golf, gjuajtje me hark dhe ecje nordike. Mysafirët në kompleks mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh për sportet ujore, të tilla si shëtitje me varkë me vozitje, kanoe, katamaraning dhe aquafit, ose me pagesë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me banane dhe lundrim. Zhytja organizohet nga operatorë të palëve të treta. Fshati i pushimeve ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, badminton, bilardo, joga, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bowling. Kompleksi ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një sallon bukurie, ose me pagesë, trajtime masazhi dhe aplikime Ayurveda. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko dhe një klub për fëmijë. E drejta e autorit GIATA 2004 – 2017. Shumëgjuhëshe, mundësuar nga www.giata.com për klientin nr. 125125
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes dhe paradrekë. Snacks mund të jenë të gëzuar në strehim. Opsionet përfshijnë pije pa alkool dhe pije alkoolike.
Pagesa
Në kompleks pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: American Express, VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,