Eftalia Village

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Hoteli ndodhet 50 m nga plazhi në Konakli, 400 m nga restorantet përgjatë rrugës kryesore ose 1.2 km nga restorantet përreth portit. Alanya është 18 km larg (arrihet lehtësisht me taksi lokale dolmus). Incekum është 4 km larg dhe Aeroporti i Antalias është afërsisht 120 km larg.
Objektet
Ky fshat pushimi është ndërtuar në vitin 2006. Akomodimi për mysafirë përbëhet nga 425 dhoma. Ato ndodhen në godinën kryesore (2 kate) ose në një nga 10 ndërtesat ngjitur (deri në 3 kate). Në kompleks, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për mysafirët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në fshatin e pushimeve përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV, një sallë lojrash dhe një bibliotekë. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin ndaj fëmijëve, ndihmë mjekësore, një shërbim lavanderie dhe një parukeri.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner dhe nje tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Dhomat kanë një krevat dopio ose një divan. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevatet janë të disponueshme për udhëtarët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një frigorifer dhe një mini frigorifer sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Një telefon, një TV dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Pajisjet në banjo përfshijnë një dush. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Kompleksi ofron dhoma familjare dhe dhoma jo duhanpirëse.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamë e gjerë e aktiviteteve sportive të ofruara në akomodim, për shembull tenisi, volejboll plazhi, volejboll, basketboll dhe gjuajtje me hark. Shumë opsione sportive janë në dispozicion, duke përfshirë sportet ujore të tilla si rrëshqitje në ajër, katamaran dhe aquafit. Për një tarifë, mund të shijoni gjithashtu ski në ujë, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë me banane dhe kanoe. Fshati i pushimeve ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo. Një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell janë ndër opsionet e Wellness të ofruara. Për një tarifë shtesë, ofrohen edhe trajtime masazhi. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, një disko, një klub për fëmijë, një disko për fëmijë dhe një klub nate.
Ushqimet
Opsionet e hotelierisë në dispozicion në kompleks përfshijnë fjetje dhe mëngjes dhe gjithëpërfshirëse. Mysafirët mund të zgjedhin të rezervojnë opsione të tilla si mëngjes, drekë ose darkë. Kompleksi ofron edhe snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Opsionet përfshijnë pije pa alkool dhe pije alkoolike.
Pagesa
Në akomodim pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,