Diamond Beach Hotel & SPA

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  Ky hotel plazhi ndodhet në Gundogdu, 10 km nga qendra e Side, 15 km nga Manavgat dhe afër shumë vendeve me interes në rajon, duke përfshirë qytetin antik të Pergës (45 km larg), Ujëvarat Manavgat (17 km larg). ) dhe teatri antik në Aspendos (30 km larg). Hoteli ndodhet rreth 60 km nga Aeroporti i Antalias.
 • Objektet
  Hoteli është ndërtuar në vitin 2004. Mysafirët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 194 dhoma. Në ambientet me ajër të kondicionuar, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihet me ashensor. Pajisjet përfshijnë një tualet, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës në dispozicion në hotel janë një restorant, një dhomë mëngjesi, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në ndërmarrje përfshijnë një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e hotelit. Udhëtarët mund të përdorin gjithashtu ambientet e magazinimit të biçikletave. Shërbimet shtesë përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një floktar. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, kuzhine dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Pajisje të tjera të rezervuara përfshijnë dhoma gjumi të veçanta. Krevatet janë në dispozicion për mysafirët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Karakteristikat shtesë përfshijnë një frigorifer, një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje. Një telefon, një TV, një radio dhe WiFi (me pagesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Disa nga dhomat janë të përshtatura për përdoruesit e karrigeve me rrota. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh dhe bathrobes janë dhënë për përdorim të përditshëm. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Një sërë aktivitetesh sportive janë të disponueshme në akomodim, për shembull, bocce, volejboll plazhi, volejboll dhe basketboll, ose me pagesë, çiklizëm/çiklizëm malor dhe kalërim. Me aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë me banane, kanoe, lundrim dhe zhytje, adhuruesit e sporteve ujore do të kenë shumë mundësi për të zgjedhur. Udhëtarët mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë sportesh në ambiente të mbyllura në ndërmarrje, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë. Hoteli ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një spa, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Akomodimi gjithashtu ofron snacks. Opsionet përfshijnë pije pa alkool dhe pije alkoolike.
 • Pagesa
  Në ndërmarrje pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,