Crystal Prestige Elite

From

Duration

Tour Type

CRYSTAL PRESTIGE ELITE – GOYNUK – KEMER – 5*

POZITA:
Hoteli është i vendosur në Göynük regjionin, 8 km nga qendëra e Kemerit, 40 km nga aeroporti i Antalisë.

VENDOSJA:
Hoteli posedon gjithsej 579 dhoma. Dhoma standarde 347 (34m², një dhomë gjumi, një banjo, max.2 + 1pax);dhoma familjare 145 (40m² – 57m², dy dhoma gjumi, por në dhoma duplex nuk derë, në dhomat e tjera ka derë në mes të dhomave, një banjo, max.4pax); suita Honeymoon 6 (36m², një dhomë gjumi me krevat ovale francez, Jacuzzi në banjo, max.2pax);dhomë Pool standarde 19 (26m², një dhomë gjumi dhe një banjo, max.2pax); Duplex Junior Suit 24 (40-50m², një dhomë gjumi, një banjo, max.2 + 1pax); Duplex Suit dhoma 20 (85m², dy dhoma gjumi, krevat divan, Jacuzzi, banjo me dush, max. 5 + 1pax); dhoma e klasës ekonomike, 20 (22m², një dhomë gjumi dhe një banjo, krevat divan, nuk ka ballkon, max.2 + 1pax). Të gjitha dhomat janë me banjo private me vaske/ dush, tharëse flokësh, sistem qendror të klimatizimit i cili punon sipas kushteve klimatike, telefon direkt, interneti , mini bar (ujë, pije të buta, birrë, qumësht, kikirikë, biskotë e thatë rimbushen çdo ditë), set për kafe dhe çaj, kettle, arkë, rrobë banjo, peshore, pantofla, dysheme me qilim apo laminat, LCD TV satelitor dhe ballkon.

SHËRBIMI:
Ultra All inclusive – pije për mirëseardhje(shampanjë dhe limonadë për fëmijët), 24 orë shërbime me ushqime dhe pije, bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonëshëm, dreka, ushqim i lehtë pasdite, darka, ushqim i lehtë në orët e vona. Të gjitha pijet lokale dhe nga importi alkoolike dhe jo alkoolike, lëng frutash të freskëta gjatë mëngjesit dhe këndi me ushqim të shëndetshëm në restorantin kryesor, bufe i hapur për fëmijët , akullore gjatë ditës, shërbim të ushqimit për fëmijët është në çdo kohë gjatë ditës në Baby Club, lëngje freskëta të shtrydhur në Vital bar, A’la Carte restorante me rezervim paraprak pa pagesë . Nuk janë të përfshira: Pijet premium nga importi , VSOP konjak, verëra speciale nga importi dhe vendore, të gjitha pijet në shishe, A’la Carte Fish and Far East Restoranti me rezervim paraprak me pagesë, Irish Pub, shërbimi në dhomë.

PËRMBAJTJA:
Restoranti kryesor me byfe të hapur A’la Carte restorantet: – Piato – (kuzhina italiane), Adagio – (ushqim deti dhe restorant Peshku), Kadah – (kuzhinë turke), Mamita – (meksikane) dhe Yuushu – ( kuzhinë nga Lindja Largët), bare përgjatë kompleksit hotelierik. Me pagesë janë: mjeku, larja rrobash, kujdestari fëmijëve, floktari, telefon, faks, interneti, lojërat kompjuterike, qendra tregtare, rent a car.
PLAZHI:
Hoteli posedon plazhin privat – me rërë dhe guralecë, shtretërit, ombrellat dhe peshqirët për plazh janë pa pagesë. Pavionet private janë me rezervim paraprak dhe me pagesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:
Pishinat e jashtme dhe të mbrendshme për të rriturit dhe fëmijë, pishinë me ujë të detit, rrëshqitëse në ujë, banjë Turke, banjë me avull, sauna, dhomë për relax, qendër fitnesi, terene tenisi, basketboll, volejboll, volejbol plazh, mini futboll, pingpong, gjimnastikë. Me pagesë : Masazh, sportet ujore, Wellness& SPA Qendra, masazh dhe të gjitha trajtime bukuris, shkollë zhytjeje, kalërim, mësime private. Programet argëtuese gjatë ditës, gara me ekip profesional, shfaqje të veçanta në mbrëmje, muzikë live, koncepteve të veçanta. Leo Kids Club – mini club për fëmijë me seksione për grupe të moshave të ndryshme, nga 4 – 16 vjeç me programe të veçanta.

RENOVIMI: 2016/17

www.crystalhotels.com.tr

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,