Crystal Land of Paradise

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
I vendosur në një vend të qetë në një gadishull me pamje nga gjiri i tij, hoteli është afërsisht 2.5 km nga pajisjet lokale në Avsallar dhe 20 km nga vendpushimi popullor i Alanya. Transporti publik ofrohet nga rruga kryesore, e cila është rreth 500 m larg hotelit. Atraksionet turistike si Kalaja e Alanyas, Shpellat e Damlatas dhe Ujëvarat e Manavgatit janë lehtësisht të arritshme nga hoteli dhe Aeroporti i Antalias është afërsisht 110 km nga hoteli.
Objektet
Hoteli është ndërtuar në vitin 1991. Ndërtesa me ajër të kondicionuar përbëhet nga gjithsej 388 dhoma. Ato ndodhen në godinën kryesore (6 kate) ose në një nga 11 ndërtesat ngjitur (deri në 3 kate). Në akomodim, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale janë të arritshme nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Aksesi në internet pa tel (me pagesë) është i disponueshëm për mysafirët në vendet publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një zonë ngrënieje dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Baza e themelimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një stendë gazetash dhe një dhomë TV. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e hotelit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin ndaj fëmijëve, ndihmë mjekësore, një shërbim zgjimi, një shërbim lavanderie dhe një parukeri.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner dhe nje tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevatet janë të disponueshme për udhëtarët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Mysafirët do të gjejnë gjithashtu një mini frigorifer të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi shtojnë komoditetin e pushimeve. Pajisjet në banjo përfshijnë një dush. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga një gamë e gjerë e aktiviteteve sportive të ofruara në institucion, për shembull tenisi, bocce, volejboll plazhi dhe golf i çmendur. Një gamë e gjerë sportesh janë në dispozicion, duke përfshirë sportet ujore si ski jet dhe aquafit, ose me pagesë, zhytje. Ski në ujë dhe zhytje organizohen nga operatorë të palëve të treta. Akomodimi gjithashtu u ofron entuziastëve të sportit një gamë të gjerë aktivitetesh të brendshme, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta dhe gjimnastikë. Një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell janë ndër opsionet e Wellness të ofruara. Për një tarifë shtesë, ofrohen edhe trajtime masazhi. Mysafirët e të gjitha moshave kanë mundësinë të shijojnë një program argëtues interesant.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Hoteli gjithashtu ofron snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për udhëtarët. Ndërtesa ofron pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa
VISA pranohet si pagesë në akomodim.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,