Crystal Family

Crystal Family Resort & Spa, Mimar Sinan Caddesi, 07506 Serik, Turkey

From

Duration

Tour Type

Rreth Crystal Family

CRYSTAL FAMILY RESORT & SPA – 5* BOGAZKENT

POZITA:
Hoteli është i vendosur në regjionin Bogazkent, 40km nga aeroporti i Antalisë dhe 50km nga qendra e qytetit të Antalisë.

VENDOSJA:
Hoteli posedon gjithsej 372 dhoma në katër ndërtesa pesë katëshe. Standard dhoma janë 278, (27m²; 78 dhomat janë lidhëse dhe 3 për persona me aftësi të kufizuara, max.3pax); dhoma Familjare 90, (40m², dy dhoma me derë ndarëse, max.4pax); Junior Suita 4 (58m²; një dhomë e ndejës, një dhomë gjumi, një banjë me Jacuzzi, LCD TV dhe DVD player), Sultan Suita 4, (80m²; dy dhoma dhe një dhomë e ditës, dy banjë një me Jacuzzi, LCD TV dhe DVD player). Të gjitha dhomat janë me banjë private me dush/vaskë dhe tharëse flokësh, sistem të klimatizimit, telefon direkt, mini bar (rimbushet çdo ditë me lëngje), arka, qilim në dysheme, TV satelitor me kanale muzikore, WI-FI interneti 56Kbps, ballkon.

SHËRBIMI:
Ultimate All Inclusive – 24 orë ushqim dhe pije. Faculeta freskuese në mirëseardhje dhe pije tradicionale Turke – “sherbet” në të arritur, mëngjesi, mëngjes i vonshëm, drekë dhe darka, bufe dietale, bufe speciale për fëmijë, restorant me ushqim të lehtë gjatë ditës, A’la Carte restoranti në mbrëmje me rezervim paraprak (fëmijët nën moshën 7 vjeçare nuk lejohen) dhe mund të shfrytëzohet njëherë gjatë qëndrimit, akullorja shërbehet në Lagoon bar prej 17.00 – 19.00, ëmbëlsirë pasdite, çaj dhe kafe, 7 bare përgjatë kompleksit të hotelit. Me pagesë: pijet alkoolike “premium”, verërat internacionale dhe shërbimi në dhomë, lëngjet e freskëta frutash dhe të gjitha pijet alkoolike të importuara gjatë orës 01.00 – 10.00.

PËRMBAJTJA:
Restoranti kryesor Lalezar, A’la Carte restorantet – Mexican, Turk, Italian me rezervim paraprak dhe mund të shfrytëzohet njëherë gjatë qëndrimit. Me pagesë: mjeku, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash dhe pastrim kimik, lidhje interneti në dhomë, floktari, qendra tregtare, lojëra në kompjuter dhe Rent a Car

PLAZHI:
Hoteli posedon plazh privat me rërë, shtretërit, ombrellat janë pa pagesë. Peshqirët në plazh me depozitë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:
Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, Aqua Park, fushë tenisi, volejboll, basketboll, volejboll plazhi, mini futboll, mini golf, qendër fitnesi, banjë Turke, Sauna, Jacuzzi, sportet ujore pa motor – janë pa pagesë. Me pagesë: Masazhi, qendra SPA, sportet ujore me motor, pajisjet për tenis, ndriçimi për fushën e tenisit, bowling, biliardo, fushat profesionale të futbollit. Programe argëtuese me ekipe profesionale gjatë ditës dhe “show” programe speciale në mbrëmje. Mini klub për fëmijë prej moshës 04 – 12 vjet, dhe Junior klub prej 13 – 16 vjet gjatë ditës dhe mini Disco në mbrëmje.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  16

  Min Age

  1

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,