Cornelia De Luxe Resort

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Ky hotel elegant me cilësi të lartë ndodhet direkt pranë një plazhi privat, në bregdetin e Antayla në Belek. Këtu, mysafirët do të gjejnë një shërbim të larmishëm të kombinuar me komoditete të larta, si dhe një atmosferë mikpritëse dhe miqësore. Ndodhet 4 km nga qendra e Belekut dhe qendra e Antalias është 45 km larg. Mysafirët kanë mundësinë të ndajnë një taksi ose të marrin të tyren në qendër. Aeroporti i Antalias arrihet lehtësisht në 45 minuta.
Objektet
Hoteli është ndërtuar në vitin 2002. Udhëtarët mund të shijojnë një qëndrim të këndshëm në një nga 381 dhomat. Një holl dhe një pritje janë në dispozicion për mysafirët. Shumica e kateve mund të arrihet me ashensor. Qasja në internet pa tel është në dispozicion për udhëtarët në vende publike. Ndër opsionet e kuzhinës në dispozicion në ndërmarrje janë një restorant, një zonë ngrënieje dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në hotel përfshijnë një dhomë TV dhe një dhomë lojrash. Mysafirët që vijnë me makinë mund t’i lënë automjetet e tyre në garazh ose në parking. Shërbimet shtesë përfshijnë staf shumëgjuhësh, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një floktar. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, sallon ndenje dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Njësitë e akomodimit të shtruar me qilim të shfaqë një krevat mbretëreshë. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Karakteristikat shtesë përfshijnë një frigorifer, një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje. Qasja në internet, një telefon, një TV dhe WiFi shtojnë komoditetin e pushimeve. Në secilën nga dhomat vendosen pantofla. Banjat janë të pajisura me dush, vaskë dhe vaskë të nxehtë. Një tharëse flokësh dhe bathrobes janë dhënë për përdorim të përditshëm. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë gjithashtu në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Një sërë aktivitetesh sportive, të tilla si tenis, volejboll plazhi, basketboll, golf i çmendur, golf dhe gjuajtje me hark, ose me pagesë, çiklizëm/çiklist në mal, ofrohen në objekt. Udhëtarët në akomodim mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si rrëshqitje në ajër, shëtitje me varkë me vozis, kanoe, lundrim dhe katamara, ose me pagesë, ski në ujë, jet ski dhe shëtitje me varkë me banane. Hoteli ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, badminton, bilardo, shigjeta, kunguj, joga dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bowling. Institucioni ofron një sërë shërbimesh në zonën e Wellness, të tilla si një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi, dhe për një tarifë shtesë, aplikime Ayurveda. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë muzikë live, një disko, një klub për fëmijë, një disko për fëmijë dhe një klub nate.
Ushqimet
Opsionet e hotelierisë në dispozicion në akomodim përfshijnë fjetje dhe mëngjes dhe gjithëpërfshirëse. Mëngjesi, dreka dhe darka janë në dispozicion. Snacks mund të jenë të gëzuar në hotel. Opsionet përfshijnë pije pa alkool dhe pije alkoolike.
Pagesa
Në ndërmarrje pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,