Concorde de Luxe Resort

From

Duration

Tour Type

CONCORDE DE LUXE RESORT – 5* – LARA – ANTALYA

POZITA:
Hoteli është i vendosur në regjionin Lara, 10km nga aeroporti dhe 16km nga qendra e qytetit të Antalisë.

VENDOSJA:
Hoteli posedon gjithsej 401 dhoma. Standard Deluxe dhoma janë (28-32m²; 2+1pax), Duplex dhoma (47m²;2+2pax, në katin e parë dy shtretër, banjë, në katin e dytë një dhomë gjumi dhe banjë, mirëpo nuk ka dyer ndarëse në mes kateve, të gjitha janë me pamje nga deti), Junior Suita (43-56m²;max.4pax, seksioni i ndejës dhe një banjë e vogël në hyrje të dhomës, një dhomë gjumi me banjë, pamje nga toka ose deti), Suita Familjare (55-68m²; max.4pax, një dhomë e ditës, e ndarë me derë rrëshqitëse dhe banjë, një dhomë gjumi e madhe me banjë e cila ndahet me derë nga dhomat tjera, të gjitha me pamje nga deti), si dhe Grand Suitë dhoma (61–70m²; dy dhoma gjumi, dy banjë dhe seksioni ditor, të gjitha me pamje nga deti) dhe Royal Suitë (81-134m²; të vendosura në katet e sipërme të hotelit). Të gjitha dhomat janë të dekoruara në stilin modern, me banjë private me dush/vaskë, tharëse flokësh, sistem qëndror të klimatizimit, telefon direkt, mini bar (ujë, lëngje, birrë, rimbushet çdo ditë), arkë, TV satelitor dhe kanale muzikore, WI-FI, qilim në dysheme si dhe ballkon.

SHËRBIMI:
Deluxe All Inclusive–bufe e hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë me dy meny të ndryshme, dreka, pasdite ushqime të lehta, darka, ushqim i lehtë në orët e vona. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike standarde vendore si dhe nga importi, shërbimi në dhomë në mes 01:30 – 07:00 nga menyja dhe shërbehet vetëm ushqimi, shporta me pemë në dhomë në arritje. Me pagesë: Pijet luksoze nga importi, verërat e vjetra, të gjitha pijet në shishe, Habana puro bar, Vinario bar i verës, të gjitha restorantet A’la Carte (me pagesën shtesë) dhe verërat speciale në restorantet A’la Carte, nargile, shërbimi në tendë (kënde të veçanta në plazh me pagesë).

PËRMBAJTJA:
Restoranti kryesor Le Buffet – me bufe të hapur, A’la Carte restoranti – Da Vinci (kuzhinë Italiane), Asiana (kuzhinë Kineze dhe Japoneze), Dafne (kuzhinë Turke), Poseidon (Peshku), Vinario (biftek restoranti, fëmijët nën moshën 12 vjeç nuk lejohen), BBQ. Të gjitha A’la Carte restaurantet me rezervim paraprak, ushqimi në oborr (ushqim i shpejtë – vetëshërbim), Neyzen Pancake Pavilion(petulla Turke), Café Mundo (shërbim i kafes dhe pastiqeri), bare përgjatë tërë kompleksit hotelierik. Me pagesë: mjeku, kujdestare e fëmijëve, larje dhe pastrim kimik, hekurosje, floktari, telefoni dhe faksi, lojërat me kompjuter, rent a car, qendër tregtare. WI-FI përgjatë tërë hotelit është pa pagesë.

PLAZHI:
Hoteli posedon plazh privat, rërë, shtretërit, ombrellat e diellit si dhe peshqirët janë pa pagesë. Pavijonet në plazh janë me pagesë shtesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:
Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, qendra e fitnesit, banjë Turke, saunë, banjë me avull, Jacuzzi, 2 terene tenisi dhe ndriçimi për tenis, volejboll plazhi, basketboll, sportet ujore pa motor, Mini futboll, mini golf, ping-pong. Me pagesë: sportet ujore me motor, SPA & Wellness qendra, bowling, biliardo, dhomë me avull, masazha, shkolla e zhytjes. Program argëtimi gjatë ditës dhe show programe në mbrëmje. Netë të veçanta çdo javë, Gala darka çdo 14 ditë, muzikë live. Dombo mini klub për fëmijë nga mosha 04 -12 vjeç.

www.concordehotel.com.tr

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,