Club Kastalia Holiday Village

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
E vendosur në Konakli në plazh, ka lehtësira duke përfshirë restorante, bare dhe dyqane, brenda 500 m larg hotelit, ndërsa resorti i madh i Alanya është vetëm 12 km larg. Transporti publik kalon para hotelit. Aeroporti i Antalias është 113 km larg.
Objektet
Fshati i pushimeve është ndërtuar në vitin 1986. Mysafirët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 312 dhoma. Në kompleks, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve janë të aksesueshme me ashensor. Pajisjet përfshijnë një kasafortë. Qasja në internet pa tel në vende publike (me një tarifë) i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Arsyet e fshatit pushime të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një dhomë TV dhe një dhomë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin ndaj fëmijëve, ndihmë mjekësore, një shërbim lavanderie dhe një parukeri.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Udhëtarët mund të shijojnë një gjumë të mirë në krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevatet janë në dispozicion për mysafirët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një frigorifer dhe një mini frigorifer sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Karakteristika të tjera përfshijnë një telefon dhe një TV. Banjo ofron pajisje të përshtatshme duke përfshirë një dush. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
Sport/Argëtim
Kompleksi ofron një pishinë të hapur dhe një pishinë për fëmijë. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamë e gjerë e aktiviteteve sportive të ofruara në fshatin e pushimeve, për shembull tenisi, bocce, volejboll plazhi, basketboll dhe gjuajtje me hark. Udhëtarët në akomodim mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si rrëshqitje në ajër dhe aquafit, ose me pagesë, ski jet, shëtitje me varkë me banane dhe zhytje. Kompleksi gjithashtu u ofron entuziastëve të sportit një gamë të gjerë aktivitetesh në ambiente të mbyllura, duke përfshirë një palestër, pingpong, badminton, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë. Opsione të ndryshme Wellness janë në dispozicion në kompleks, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, trajtime masazhi dhe një dhomë me diell. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, një disko, një klub për fëmijë, një disko për fëmijë dhe një klub nate.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Ushqimet pa gluten dhe enët vegjetariane mund të përgatiten sipas kërkesës. Fshati i pushimeve ofron gjithashtu snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Opsionet përfshijnë pije pa alkool dhe pije alkoolike.
Pagesa
Në akomodim pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,