Club Hotel Felicia Village

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  Ky fshat pushimi ndodhet në një pjesë të qetë të bregdetit. Vizitorët do të gjejnë dyqane dhe pajisje të tjera në qytetin e vogël më të afërt të Kizilagac, vetëm 5 km larg. Ajo shtrihet 15 km nga Manavgat, me qendrën e tij të qytetit dhe restorantet, dhe pikat e natës të Side janë vetëm 20 km larg. Tërheqjet në zonën përreth përfshijnë Ujëvarat Manavgat (25 km). Aeroporti i Antalias është 85 km larg.
 • Objektet
  Fshati i pushimeve është ndërtuar në vitin 2003. Mysafirët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 240 dhoma. Në kompleks, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Arsyet e fshatit pushime të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një stendë gazetash dhe një dhomë TV. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Përveç kësaj, ofrohet një transferim.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumë dhoma kanë pamje nga deti, e cila e përmirëson më tej ambientin. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevatet janë të disponueshme për udhëtarët më të rinj. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Guests do të gjeni gjithashtu një stacion çaji / kafeje të përfshirë si standard. Një telefon, një TV dhe një radio shtojnë komoditetin e pushimeve. Pajisjet në banjo përfshijnë një dush. Një tharëse flokësh mund të gjendet gjithashtu në secilën prej banjove. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Shezlonget dhe cadra dielli janë ideale për relaksim. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamën e gjerë të aktiviteteve sportive të ofruara në kompleks, për shembull tenis, bocce, volejboll plazhi, volejboll, basketboll, golf i çmendur dhe gjuajtje me hark. Me aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë banane, lundrim dhe zhytje, adhuruesit e sporteve ujore do të kenë shumë mundësi për të zgjedhur. Mysafirët mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë sportesh të brendshme në fshatin e pushimeve, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë. Akomodimi ofron një sërë shërbimesh në zonën e Wellness, të tilla si një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie, trajtime masazhi dhe aplikime hidroterapi, dhe për një tarifë shtesë, një banjë. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Opsionet e hotelierisë në dispozicion në kompleks përfshijnë ushqim të plotë dhe gjithëpërfshirës. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Në kompleks ofrohen opsione të veçanta të kuzhinës, si kuzhina speciale dietike. Snacks mund të jenë të gëzuar në fshatin pushime. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
 • Pagesa
  Në akomodim pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,