Calista Luxury Resort

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Ky hotel me dizajn është 25 minuta me makinë nga Antalia dhe afërsisht 27 km nga Aeroporti Milas.
Objektet
Resorti është ndërtuar në vitin 2007. Vizitorët janë të mirëpritur në kompleksin e pushimeve, i cili ka gjithsej 600 dhoma. Janë gjithsej 14 vila/shtëpi. Një holl dhe një pritje janë në dispozicion për udhëtarët. Katet e sipërme të kompleksit mund të arrihen me ashensor. Pajisjet përfshijnë një shërbim të këmbimit valutor. Aksesi në internet pa tel (me pagesë) është i disponueshëm për mysafirët në vendet publike. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në akomodim janë një restorant, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Baza e vendpushimit përmban një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në kompleksin e pushimeve përfshijnë një stendë gazetash dhe një sallë lojrash. Udhëtarët që vijnë me makinë mund t’i lënë automjetet e tyre në garazh ose në parking. Shërbimet shtesë përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një floktar.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, sallon, kuzhine dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumica e njësive akomoduese ofrojnë pamje nga deti. Dhomat me qilim kanë një krevat dopio, një krevat king-size ose një krevat divan. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë, një minibar dhe një tavolinë janë gjithashtu në dispozicion. Një aneks kuzhine me një stacion çaj / kafe është dhënë gjithashtu. Një grup hekurosje është gjithashtu në dispozicion për komoditetin e mysafirëve. Shtesat e vogla, duke përfshirë aksesin në internet, një telefon, një TV dhe WiFi, kontribuojnë në një qëndrim të mrekullueshëm. Në secilën nga dhomat vendosen pantofla. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush, vaskë dhe vaskë të nxehtë. Një tharëse flokësh, një pasqyrë koti dhe rroba banjo janë në dispozicion për përdorim të përditshëm. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga një gamë e gjerë e aktiviteteve sportive të ofruara në kompleks, për shembull tenisi, bocce, volejboll plazhi, volejboll, basketboll, golf i çmendur, golf dhe një park i gjelbër. Udhëtarët në akomodim mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, si zhytje dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë banane, kanoe dhe lundrim. Resorti ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull pingpong, shigjeta, joga, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, palestër, bilardo dhe bowling. Ofrohen një sërë objektesh Wellness, të tilla si spa, hamami, sallon bukurie dhe trajtime kundër plakjes, “addData”:}. Për një tarifë, të ftuarit mund të përfitojnë gjithashtu nga një sauna, një banjë me avull dhe trajtime masazhi. Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë. E drejta e autorit GIATA 2004 – 2017. Shumëgjuhëshe, mundësuar nga www.giata.com për klientin nr. 125125
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Kompleksi i pushimeve ofron edhe ushqime. Pijet janë të përfshira në çmim për udhëtarët. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
Pagesa

Në kompleks pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,