Aydinbey King’s Palace & Spa

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  Resorti i klubit ndodhet në Evrenseki-Side, 5 km nga Kumköy dhe 15 km nga Side dhe Manavgat. Ndodhet 60 km nga Aeroporti i Antalias.
 • Objektet
  Resorti është ndërtuar në vitin 2008. Vizitorët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 359 dhoma. Në kompleks, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale mund të arrihen lehtësisht nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleksin e pushimeve janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene, një bar dhe një pijetore. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Baza e vendpushimit përmban një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV, një sallë lojrash dhe një bibliotekë. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e kompleksit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë shërbimin e kujdesit të fëmijëve, marrje me qira të makinave, ndihmë mjekësore, shërbim në dhomë, shërbim lavanderie dhe parukeri. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave (me një tarifë) për të eksploruar zonën përreth.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore, kuzhine dhe tualet. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Disa nga njësitë e akomodimit kanë një pamje anash detit. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Dhoma gjumi të veçanta janë gjithashtu në dispozicion. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një frigorifer dhe një mini frigorifer sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Një telefon, një TV dhe WiFi (pa pagesë shtesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Pajisjet në banjo përfshijnë një dush. Për përdorim të përditshëm ofrohen tharëse flokësh dhe pasqyrë koti. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Ata që dëshirojnë të shijojnë një pushim aktiv mund të shijojnë bocce dhe volejboll plazhi. Për një tarifë, ka edhe hipur në kalë. Me aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë me banane dhe kanoe, adhuruesit e sporteve ujore do të kenë shumë mundësi për të zgjedhur. Kompleksi i pushimeve ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull palestër, pingpong, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo dhe bowling. Ofrohen një sërë objektesh Wellness, të tilla si një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell. Me një tarifë, udhëtarët mund të përfitojnë gjithashtu nga një spa, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mysafirët mund të zgjedhin të rezervojnë opsione të tilla si mëngjes, mëngjes i vonë, drekë ose darkë. Në resort ofrohen opsione të veçanta të kuzhinës, të tilla si kuzhina speciale dietike. Akomodimi gjithashtu ofron snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
 • Pagesa
  Në kompleks pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,