Atlantis, The Palm

From

Duration

Tour Type

E vendosur në ishullin Palm Jumeirah të Dubait dhe gëzon një plazh privat me rërë, Atlantis me 5 yje ofron pamje mahnitëse të Gjirit Arabik. Ai siguron një akuarium nënujor dhe akses falas në parkun ujor Aquaventure dhe Akuariumin Lost Chambers. WiFi falas është në dispozicion në të gjithë pronën.

Të gjitha dhomat e frymëzuara nga dekori arab dhe oqeanik kanë një ballkon me pamje piktoreske. Ato përfshijnë një TV satelitor me ekran të sheshtë, një zonë të shtrojë, pajisje falas për të bërë çaj / kafe dhe një mini bar. Disa dhoma përfshijnë një tarracë të madhe mahnitëse me pamje panoramike të pëllëmbës ose një banjë spa të madhe të vendosur në qendër të banjës.

Opsionet e ngrënies përfshijnë Hakkasan, i cili shërben kuzhinë autentike kantoneze në një mjedis modern. Restoranti i vlerësuar me çmime Nobu shërben kuzhinë bashkëkohore japoneze me ndikime arabe. Bread Street Kitchen Bar ofron menu britanike dhe pije të këndshme nga Gordon Ramsay. Mysafirët mund të shijojnë pamje mahnitëse të horizontit të Palm dhe Dubai, ndërsa shijojnë shijet e kuzhinës autentike libaneze së bashku me pijet e shijshme në Ayamna

Mysafirët gëzojnë akses falas në Aquaventure, parku më i madh ujor në Lindjen e Mesme, i cili përmban Kullën e Neptunit dhe Kullën e Poseidonit të mbushur me rrëshqitje drithëruese. Një shesh lojrash me ujë për mysafirët e rinj është në dispozicion. Klubi i Fëmijëve ofron argëtimin më të mirë të mbikëqyrur plotësisht për fëmijët tuaj dhe me programe ditore. Zone u ofron adoleshentëve një shans për të ndenjur, kërcyer dhe luajtur videolojërat më të fundit. Wavehouse ofron si ngrënie ashtu edhe argëtim në një zonë ku mysafirët mund të shijojnë ushqime dhe pije të mira, një zonë lojrash për fëmijë dhe të rritur, një rrugicë bowling me katër korsi, një makineri të teknologjisë së valëve dhe më shumë. Mysafirët mund të shijojnë trajtime të fytyrës dhe trupit në Awaken Spa. Palestra ofron trajnerë personalë të fitnesit.

Prona ofron një sërë disa prej butikëve dhe dyqaneve më të mira në botë që kujdesen për të gjitha gjërat thelbësore të pushimeve tuaja. Mysafirët kanë mundësinë të rezervojnë një udhëtim me helikopter për një turne 15 minutash rreth Dubait ose për transport në Aeroport. Mall of the Emirates mund të arrihet në 20 minuta me makinë. Golf Club Emirates është 3 km larg. Burj Khalifa portreti dhe Dubai Mall janë 25 minuta me makinë nga Atlantis.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,