AQI Hydros Club

From

Duration

Tour Type

Vendndodhja
Resorti ndodhet vetëm 1 km nga qendra e qytetit në Kemer, me portin dhe restorantet, baret dhe objektet tregtare të tij magjepsëse. Është vetëm 56 km ose 60 minuta nga aeroporti në Antalia. Ajo shënon pikën e takimit të maleve të Demit dhe ujërave blu kristal të Detit Mesdhe. Demre është 90 minuta larg me makinë, ndërsa Phaselis dhe Aspendos janë përkatësisht 20 dhe 120 minuta larg.
Objektet
Kompleksi njëkatëshe është ndërtuar në vitin 1989. Vizitorët janë të mirëpritur në kompleksin, i cili ka gjithsej 341 dhoma. Ato ndodhen ose në pallatin kryesor 4-katësh ose në një nga 21 pallatet ngjitur, të cilat kanë deri në 3 kate. Në akomodim, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Katet individuale janë të arritshme nëpërmjet ashensorit ose shkallëve. Pajisjet përfshijnë një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në kompleks janë një restorant, një zonë ngrënieje, një dhomë mëngjesi dhe një bar. Objektet tregtare janë gjithashtu në dispozicion. Baza e kompleksit njëkatëshe përmban një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Karakteristikat shtesë në kompleks përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e akomodimit. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë shërbimin e kujdesit të fëmijëve, ndihmë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Mysafirët aktivë mund të përdorin shërbimin me qira të biçikletave për të eksploruar zonën përreth.
Dhomat
Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një telefon dhe një televizor shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Pajisjet në banjo përfshijnë një vaskë. Një tharëse flokësh është gjithashtu në dispozicion. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota.
Sport/Argëtim
Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Një sërë aktivitetesh sportive janë të disponueshme në kompleks, për shembull tenis, bocce, volejboll plazhi, basketboll dhe golf i çmendur, ose me pagesë, çiklizëm/çiklist në mal dhe kalërim. Udhëtarët në kompleksin e shtëpive njëkatëshe mund të zgjedhin nga një sërë opsionesh sportesh ujore, të tilla si shëtitje me varkë me vozitje, kanoe, lundrim, katamaraning, gjimnastikë në ujë dhe aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, varkë banane udhëtime dhe zhytje. Kompleksi ofron mundësi të shumta sportive të brendshme, me aktivitete të tilla si palestër, pingpong, badminton, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo. Akomodimi ofron një sërë shërbimesh në zonën e Wellness, të tilla si një spa, një sauna, një banjë me avull, një sallon bukurie dhe një dhomë me diell, dhe për një tarifë shtesë, trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, një disko, një klub për fëmijë, një disko për fëmijë dhe një klub nate.
Ushqimet
Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Kompleksi ofron edhe snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Opsionet përfshijnë pije pa alkool dhe pije alkoolike.
Pagesa
Në këtë kompleks bungalot pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,