Amelia Beach Resort Hotel

From

Duration

Tour Type

 • Rreth Amelia Beach Resort Hotel
  Vendndodhja
  Resorti i klubit ndodhet 10 km në lindje të Manavgat në qendrën popullore të turizmit të Kizilot Manavgat, dhe është afër qyteteve antike si Side, Aspendos dhe Perge. Plazhi privat mund të arrihet lehtësisht në këmbë dhe Aeroporti i Antalias është rreth 80 km larg.
 • Objektet
  Hoteli është ndërtuar në vitin 2008. Mysafirët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 424 dhoma. Në ambientet me ajër të kondicionuar, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihet me ashensor. Pajisjet përfshijnë një tualet dhe një kasafortë. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një zonë ngrënieje, një dhomë mëngjesi, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në ndërmarrje përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Udhëtarët që vijnë me makinë mund t’i lënë automjetet e tyre në garazh ose në parking. Biçikletat mund të lihen në zonën e magazinimit të biçikletave. Shërbimet dhe lehtësitë e disponueshme përfshijnë një shërbim për kujdesin e fëmijëve, një shërbim për kujdesin e fëmijëve, asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, një shërbim lavanderie dhe një parukeri. Një shërbim me qira biçikletash (me pagesë) u jep mysafirëve mundësinë të eksplorojnë zonën përreth në mënyrë të pavarur.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumica e njësive të akomodimit ofrojnë një pamje anash detit. Dhomat kanë një krevat dopio dhe një divan krevat. Pajisje të tjera të rezervuara përfshijnë dhoma gjumi të veçanta. Krevat dhe shtretër shtesë janë në dispozicion. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Një frigorifer dhe një mini frigorifer sigurojnë një qëndrim të rehatshëm. Një telefon, një TV dhe WiFi (me pagesë) shtojnë komoditetin e pushimeve. Disa nga dhomat janë të përshtatura për përdoruesit e karrigeve me rrota. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh dhe bathrobes janë dhënë për përdorim të përditshëm. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamë e gjerë e aktiviteteve sportive të ofruara në hotel, për shembull tenisi, bocce, volejboll plazhi, volejboll, basketboll dhe gjuajtje me hark. Me aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, ski jet, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë me banane dhe kanoe, adhuruesit e sporteve ujore do të kenë shumë mundësi për të zgjedhur. Akomodimi ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull një palestër, pingpong, shigjeta, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo dhe bowling. Ofrohen një sërë objektesh Wellness, të tilla si një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell. Me një tarifë, të ftuarit mund të përfitojnë gjithashtu nga një sallon bukurie dhe trajtime masazhi . Opsione dhe shërbime të tjera përfshijnë një program argëtimi, muzikë live, një disko, një klub për fëmijë dhe një disko për fëmijë.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mysafirët mund të zgjedhin të rezervojnë opsione të tilla si mëngjes, drekë ose darkë. Ndërtesa ofron gjithashtu ushqime të lehta. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
 • Pagesa
  Në hotel pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,