Alba Royal

From

Duration

Tour Type

 • Rreth Alba Royal
  Vendndodhja
  Hoteli ndodhet 13 km nga Manavgat, 6 km nga qyteti antik i Side dhe 55 km nga aeroporti kombëtar dhe ndërkombëtar i Antalias.
 • Objektet
  Hoteli është ndërtuar në vitin 2008. Akomodimi përfshin gjithsej 224 dhoma. Në ambientet me ajër të kondicionuar, mysafirët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve janë të aksesueshme me ashensor. Pajisjet përfshijnë një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në zonat publike i lejon udhëtarët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një zonë ngrënieje, një dhomë mëngjesi, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket dhe një dyqan suveniresh. Ekziston edhe një kopsht. Karakteristikat shtesë në akomodim përfshijnë një dhomë TV dhe një dhomë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e ndërmarrjes. Guests mund të përdorin gjithashtu objektet e magazinimit të biçikletave. Shërbimet shtesë përfshijnë staf shumëgjuhësh, ndihmë mjekësore, shërbim në dhomë, shërbim lavanderie dhe parukeri.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumica e njësive akomoduese ofrojnë pamje nga deti. Udhëtarët mund të shijojnë një gjumë të mirë në krevat dopio. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Karakteristikat shtesë përfshijnë një mini frigorifer dhe një stacion çaji/kafeje. Qasja në internet, një telefon, një TV, një radio dhe WiFi shtojnë komoditetin e pushimeve. Dhomat e përshtatshme për akses me karrige me rrota mund të rezervohen. Banjat janë të pajisura me dush, vaskë dhe vaskë të nxehtë. Një tharëse flokësh dhe bathrobes janë dhënë për përdorim të përditshëm. Mund të rezervohen edhe banjot me akses për karriget me rrota.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një tarracë, një tarracë dielli, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Bar pranë pishinës shërben një përzgjedhje të pijeve freskuese. Shumëllojshmëria ofrohet nga gamën e gjerë të aktiviteteve sportive të ofruara në hostel, për shembull tenisi, volejboll plazhi, volejboll, basketboll dhe golf i çmendur. Me aquafit, ose me pagesë, ski në ujë, rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me motor, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë me banane, kanoe dhe zhytje, adhuruesit e sporteve ujore do të kenë shumë mundësi për të zgjedhur. Akomodimi ofron një gamë të gjerë aktivitetesh sportive të brendshme, për shembull palestër, pingpong, gjimnastikë dhe gjimnastikë, ose me pagesë, bilardo dhe bowling. Institucioni ofron një sërë shërbimesh në zonën e Wellness, të tilla si një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami, një sallon bukurie dhe trajtime kundër plakjes, dhe me një tarifë shtesë, trajtime masazhi. Opsionet argëtuese dhe objektet e kohës së lirë përfshijnë një disko dhe një klub nate.
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Mysafirët mund të zgjedhin të rezervojnë opsione të tilla si mëngjes, drekë ose darkë. Hoteli gjithashtu ofron snacks. Pijet janë të përfshira në çmim për mysafirët. Ofrohen pije dhe pije alkoolike pa alkool.
 • Pagesa
  Në akomodim pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  10

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,