Adora Hotel & Resort

From

Duration

Tour Type

 • Vendndodhja
  Ky kompleks hoteli komod dhe elegant ndodhet në mes të kopshteve të shumta në rajonin Belek të Rivierës Turke, i cili është i famshëm për bollëkun e specieve të shpendëve dhe pyjet përrallore, aromatike me pisha. E vendosur direkt pranë plazhit privat të hotelit, është rreth 5 km nga qyteti i afërt i Kadriye. Aeroporti i Antalias ndodhet 30 km nga hoteli dhe ka lidhje me autobus dolmus aty pranë.
  Objektet
  Hoteli është ndërtuar në vitin 1992. Mysafirët janë të mirëpritur në akomodimin, i cili ka gjithsej 517 dhoma. Në ambientet me ajër të kondicionuar, udhëtarët janë të mirëpritur në zonën e pritjes me recepsion 24-orësh dhe një shërbim 24-orësh check-in/check-out. Shumica e kateve mund të arrihen me ashensor. Pajisjet përfshijnë një tualet, një kasafortë dhe një shërbim të këmbimit valutor. Qasja në internet pa tel në vende publike i lejon mysafirët të qëndrojnë të lidhur. Ndër opsionet e kuzhinës të disponueshme në hotel janë një restorant, një zonë ngrënieje, një kafene dhe një bar. Dyqane të ndryshme janë në dispozicion, duke përfshirë një supermarket. Arsyet e akomodimit të shfaqë një shesh lojrash dhe një kopsht tërheqës. Veçoritë shtesë në ndërmarrje përfshijnë një stendë gazetash, një dhomë TV dhe një sallë lojrash. Ata që vijnë me automjetet e tyre mund t’i lënë në parkingun e hotelit. Udhëtarët mund të përdorin gjithashtu ambientet e magazinimit të biçikletave. Shërbimet shtesë përfshijnë asistencë mjekësore, shërbim në dhomë, shërbim lavanderie dhe parukeri.
 • Dhomat
  Secila nga dhomat eshte e pajisur me kondicioner, ngrohje qendrore dhe banjo. Shumica e dhomave kanë një ballkon me pamje për kënaqësinë e mysafirëve. Shumica e njësive akomoduese ofrojnë pamje nga deti. Njësitë e akomodimit me qilima të shfaqë një krevat dopio. Një kasafortë dhe një minibar janë gjithashtu në dispozicion. Guests do të gjeni gjithashtu një frigorifer të përfshirë si standard. Qasja në internet, një telefon dhe një televizor shtojnë komoditetin e pushimeve. Banjat janë të pajisura me dush dhe vaskë. Një tharëse flokësh është gjithashtu në dispozicion. Dhoma të veçanta familjare janë në dispozicion për familjet me fëmijë.
 • Sport/Argëtim
  Një zhytje freskuese në pishinën e brendshme ose të jashtme është një mënyrë e këndshme për t’u qetësuar në ditët e nxehta. Një rrëshqitje uji ofron argëtim për të gjitha moshat. Një tarracë, loungers dielli dhe cadra janë në dispozicion. Vaska e nxehtë është vendi i përsosur për t’u çlodhur. Ekziston edhe një bar-rostiçeri pranë pishinës. Në akomodim ofrohen një sërë aktivitetesh sportive, si tenis, bocce, volejboll plazhi, volejboll dhe basketboll, ose me pagesë golf. Me rrëshqitje në ajër, ski jet, shëtitje me varkë me vozitje, shëtitje me varkë me banane, kanoe, lundrim, zhytje, gjimnastikë në ujë dhe aquafit, adhuruesit e sporteve ujore do të kenë shumë për të zgjedhur. Rrethinat e objektit ofrojnë një mjedis ideal për ski. Mysafirët mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë sportesh të brendshme në hotel, duke përfshirë një palestër, pingpong, bilardo, shigjeta, kunguj, gjimnastikë dhe gjimnastikë. Akomodimi ofron opsione të ndryshme Wellness, duke përfshirë një spa, një sauna, një banjë me avull, një hamami dhe një dhomë me diell, ose me pagesë, një sallon bukurie dhe trajtime masazhi. Objektet e kohës së lirë përfshijnë një program argëtimi, një disko, një klub për fëmijë dhe një klub nate
 • Ushqimet
  Gjithëpërfshirja është e rezervueshme. Ushqimet e disponueshme përfshijnë mëngjes, drekë dhe darkë. Ndërtesa ofron gjithashtu ushqime të lehta. Pijet janë të përfshira në çmim për udhëtarët. Opsionet përfshijnë pije pa alkool dhe pije alkoolike.
 • Pagesa
  Në hotel pranohen kartat e mëposhtme të kreditit: American Express, VISA dhe MasterCard.

Na Kontaktoni

  Rezultatet e rishikimit

  No reviews yet

  Add a Comment

  Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

  Informacionet

  Max Guests

  Min Age

  Tour Location

  Languages Support

  MASTER TRAVEL

  #Masteryourdestinations, #Masteryourjourney, #Masteryourticket,